Kde sledovat hokejové MS 2017: tipy na videa, aplikace i zpravodajství

7
Ilustrační foto (zdroj: Alexander Veprev / Wikipedia)

Šampionát ve Francii odstartoval. Díky našemu přehledu se dozvíte, jak sledovat zápasy na mobilu, tabletu nebo počítači. Kde najdete nejlepší zpravodajství, statistiky, textové přenosy a další informace o MS.

Živé vysílání

Česká televize získala práva k vysílání všech zápasů jak tradičními cestami, tak i přes internet. Na webu mshokej.cz najdete živé přenosy všech zápasů, jejich archiv, sestřihy, rozhovory nebo rozebrané situace pomocí elektronické tužky. Maximální rozlišení videa je 720p.

Živé vysílání ČT
Živé vysílání ČT

Mezinárodní hokejová federace vysílá přenosy na YouTube (youtube.com/icehockey), jenže ty jsou regionálně blokované v zemích, kde už některá z televizních společností vlastní práva. Proto v Česku tato videa neuvidíte, jen sestřihy a bonusové materiály.

IIHF
IIHF

IIHF

Hlavním centrem informací z mistrovství je pochopitelně oficiální web Mezinárodní hokejové federace. Najdete na něm všechny možné statistiky, soupisky týmů, rozvrh soutěže a jednoduché textové přenosy. Ale je v angličtině. IIHF má také mobilní aplikace pro všechny hlavní platformy.

Česká televize
Česká televize

Česká televize

ČT opět pokrývá hokej nejlépe ze všech, a to se týká nejen video přenosů. Na přehledném webu nechybí články, komentáře nebo rozhovory. ČT dále nabízí historii MS, tabulky, soupisky týmů a jejich stručný popis.

Český rozhlas
Český rozhlas

Český rozhlas

Druhá veřejnoprávní instituce má na webu pouze články, jednoduché statistiky a soupisky. Nechybí základní textové přenosy, které ale zachycují pouze góly a tresty. ČRo už bohužel v rádiu nevysílá živé komentované přenosy.

Český rozhlas
Český rozhlas

Sport.cz

Sportovní web Seznamu má znovu až příliš jednoduchou navigaci, takže se jen těžko doklikáte k jinému typu obsahu než zpravodajství. Jestli se pro něco ale vyplatí Sport.cz sledovat, tak jsou to bohaté textové přenosy ze všech zápasů.

Sport.cz
Sport.cz

iDnes.cz

Spousta článků a rozhovorů. U jednotlivých zápasů potěší rozsáhlé informace o soupiskách i s detaily hráčů. Vybrané zápasy jsou „vysílány“ v podrobných online reportážích. iDnes točí také vlastní videoreportáže. Zřejmě nejvyváženější český web.

iDnes.cz
iDnes.cz

iSport.cz

Hokejový speciál Blesku zaujal spoustou článků, rozhovorů, statistik a živými textovými přenosy z každého zápasu. Každý tým má i vlastní profil a jednoduchými soupiskami. iSport má i vlastní videa.

iSport.cz
iSport.cz

Onlajny.com

Web s vynikajícími živými textovými přenosy všech zápasů, ale nic více nenabízí.

Onlajny.com
Onlajny.com

LiveSport.cz

LiveSport má výborné a přehledné textové přenosy všech zápasů. K nim zobrazuje i statistiky, videosestřihy důležitých okamžiků a proklikat se můžete až k detailům jednotlivých hráčů a jejich úspěších i na klubové úrovni.

Livesport.cz
Livesport.cz

Hokej.cz

 • web: hokej.cz
 • mobilní verze: ano
 • aplikace: ne

Hokej.cz má velmi dobré textové přenosy, bohaté zpravodajství a bonusem je stručná historie dřívějších mistrovství a detailní statistiky hráčů (i mimo MS).

Hokej.cz
Hokej.cz
Ohodnoťte tento článek!

7 KOMENTÁŘE

 1. Co si budeme nalhávat, tragická česká televize, kdy každým rokem internetové vysílání kolabuje. Co chtít od ředitele televize, který je zvolen na svůj post podivným výběrovým řízením? Prakticky se zdražením konsecionářských poplatků za českou telelvizii zdůvodňovalo úplným zákazem reklam. A dnes? Zase tam jsou reklamy, zase tam jsou teleshopingy. Zavádí se DVB-T2 ale k ničemu… Já se zase dívat nebudu, nebudu si pořizovat televizii kvůli hokeji jednou za rok a přes internet se dívat nedá. Nejsou schopni se domluvit ani s nějakým providrem aby dělal serveru mirror. Při přetížení Vás sice server hodí na nějakou vedlejší linku, ale ta stejně nestíhá. Navíc nechápu proč by měl být stream omezenej na počet počítačů?

   • Mi to taky jelo naprosto vklidu. Já bych řekl že v tomhle Česká televize fakt nejede, ale průser bude tam, jako obvykle … v kvalitě internetu. Akorát mě včera pobavili, jak řekli, že „modré tlačítko“ na hybridních televizích je novinkiu letošního mistrovství světa … loni to tedy už fungovalo taky, to vím naprosto jistě a myslím že předloni taky, to ale zase tak určitě nevím, nevzpomínám si.

   • Jo a myslím že jste kapánek poručil (Š)fejk politiku tohohle webu když jste svůj článek uvedl bohapustám konstatováním „Díky našemu přehledu se dozvíte, jak sledovat zápasy na mobilu, tabletu nebo počítači. Kde najdete nejlepší zpravodajství, statistiky, textové přenosy a další informace o MS.“. To je fakt nuda. taky jste to mohl napsat nějak jako že „Díky našemu přehledu se fanoušci, fanoušky (nebo též fanouškyně) a fanouščata (dalšímu větvění fanouščat dle pohlaví se meze nekladou), jak sledovat zápasy na mobilu, tabletu nebo počítači“ a to všechno pro jistotu ještě hned zopakovat v další větě „Kde fanoušci, fanoušky (nebo též fanouškyně) a fanouščata (dalšímu větvění fanouščat dle pohlaví se meze nekladou) najdou nejlepší zpravodajství, statistiky, textové přenosy a další informace o MS“ aby bylo trapnosti učiněno zadost 😀

   • Lukáš Václavík: protože teď se ještě moc lidí nedívá, když se češi dostanou do finále bude se dívat každý jouda a budeš rád že se připojíš na 288p. Když se teď cvičně dívám na Německo-Švédsko tak mi to jede taky plynule, ale kolik lidí se se mnou dívá? 10?

 2. –ČRo už bohužel v rádiu nevysílá živé komentované přenosy.–
  Tato věta není správně, protože Radiožurnál vysílá zápasy s našima. Ale je pravda, že na webu to nemají úplně dobře zpropagované, takže se to dá lehce přehlédnout.