Kde sledovat fotbalové MS 2018: tipy na videa i aplikace

Šampionát v Rusku odstartoval. Díky našemu přehledu se dozvíte, jak sledovat zápasy na mobilu, tabletu nebo počítači. Kde najdete nejlepší zpravodajství, statistiky, textové přenosy a další informace o MS.

0
Adidas Telstra 18
Telstar 18, oficiální míč MS ve fotbale (zdroj: Adidas)

Živé vysílání

Česká televize získala práva k vysílání všech zápasů jak tradičními cestami, tak i přes internet. Na webu msfotbal.cz najdete živé přenosy všech 64 zápasů v rozlišení 720p, jejich záznamy, sestřihy, rozhovory a reportáže z místa dění. ČT má mimochodem i velmi dobrou HbbTV aplikaci pro chytré televizory.

iVysílání České televize
iVysílání České televize

Řadu videí nabízí také FIFA ve svém kanálu na YouTubu. V něm čekejte záznamy z tiskových konferencí po zápasech a zajímavosti ze zákulisí soutěže.

Aplikace a weby

FIFA

Oficiální web mezinárodní fotbalové asociace je nejlepším místem, kde vše získáte z první ruky. Obsahuje spoustu fotek, videí, tabulek, statistik, informace o stadionech, hráčích i týmech. Každý zápas navíc vysílá živě, byť jen textově. Pro koho není problém angličtina, ten by si měl fifa.com uložit do záložek.

Oficiální web FIFA
Oficiální web FIFA

Česká televize

Televize ve svém webovém speciálu poskytuje i běžné zpravodajství, tabulky, statistiky individuální a týmové. Kromě toho budou redaktoři a experti ČT glosovat dění na šampionátu. Za zmínku stojí 200stránkový průvodce MS ve formě e-knihy.

Česká televize
Česká televize

Český rozhlas

Druhé tuzemské veřejnoprávní médium připravilo vlastní speciál věnovaný fotbalu. ČRo stojí hlavně na zpravodajství, ale také má v Rusku dva zpravodaje, kteří šampionát popisují svými očima. Vybrané zápasy rozhlas „odvysílá“ formou textových přenosů.

Český rozhlas
Český rozhlas

Sport.cz

Sportovní web Seznamu má jako obvykle příliš jednoduchou navigaci, takže se jen těžko doklikáte k jinému typu obsahu než zpravodajství. Jestli se pro něco ale vyplatí Sport.cz sledovat, tak jsou to bohaté textové přenosy ze všech zápasů.

Sport.cz
Sport.cz

iDnes.cz

iDnes má znovu velmi speciál. Zprávy, statistiky, soupisky a přehledné textové přenosy. Zajímavou novinkou jsou podrobné profily hráčů i trenérů všech 32 týmů.

iDnes.cz
iDnes.cz

iSport.cz

Na iSportu mají výbornou grafickou vizualizaci zápasu s rozmístěním hráčů a časovou osou. Textové přenosy přitom nabízí pro všechny zápasy. iSport také věnoval zvláštní medailonky stadionům.

iSport.cz
iSport.cz

LiveSport.cz

LiveSport má výborné a přehledné textové přenosy všech zápasů. K nim zobrazuje i statistiky a proklikat se můžete až k detailům jednotlivých hráčů a jejich úspěších i na klubové úrovni.

Livesport.cz
Livesport.cz

Onlajny.com

Jako vždy mají Onlajny pouze textové přenosy všech zápasů. Ty jsou ale opravdu dobré a podrobné, obsahují i krátké videoukázky gólů.

Onlajny.com
Onlajny.com

EuroFotbal.cz

EuroFotbal má obrovskou databázi hráčů, takže si k účastníkům z MS můžete dohledat spoustu souvisejících informací. Přehledné jsou statistiky nebo informace o stadionech.

EuroFotbal.cz
EuroFotbal.cz

Chytíte všechny penalty s Fortunou?

banner2-fortuna-article

Kde sledovat fotbalové MS 2018: tipy na videa i aplikace
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (68%) 10 hlasů