Kde sledovat ZOH 2018: tipy na videa, aplikace a zpravodajství

3
Olympijská vlajka
Olympijská vlajka (zdroj MOV)
-
Zdroj: MOV

Při výročí 50 let od Raškovy první zlaté medaile a 20 let od historického triumfu českých hokejistů v Naganu došlo k velké změně. Exkluzivní práva k vysílání celé olympiády (až do roku 2024) získala americká společnost Discovery Communications, která v Evropě provozuje kanály Eurosport. Veřejnoprávní stanice získaly jen sublicence a bezplatně tak bude k vidění jen část přenosů.

Česká televize tak odvysílá jen 190 hodin přenosů s možností jedné reprízy a k tomu pravidelné denní zpravodajské přehledy v délce tří hodin. Vysílání bude dostupné pouze na ČT Sport a webu (nikoliv mobilních aplikacích!). Záznamy přenosů budou archivovány sedm dní dozadu, archiv zpravodajskách souhrnů jen tři dny.

U velkých sportovních akcí na Cnews vždy vydáváme přehled webů, které se těmto svátkům věnují. Letos je to kvůli očesání práv ČT důležitější než kdy dřív. Co se tedy vyplatí sledovat?

Videa ze zimní olympiády

Česká televize

Jak už jsme uvedli výše, ČT na internetu odvysílá jen to, co může běžet na ČT Sportu. žádné bonusové kanály se souběžným vysíláním. Archiv je navíc časově omezený. A zapomenout musíte i na sledování v mobilních aplikacích. Přehrávání webové verze v mobilních prohlížečích ale funguje. Živé vysílání nakonec není možné sledovat ani v mobilních prohlížečích. Na iOS navíc nefungují ani videa z archivu, na Androidu ano.

Česká televize
Česká televize

Eurosport Player

Placený Eurosport Player naopak nabídne veškeré vysílání Eurosportu 1 a 2, plus k tomu ještě vedlejší kanály v případě souběžných sportovních přenosů. Předplatné stojí cca 180 Kč na měsíc. Na Cnews jsme vydali recenzi Eurosport Playeru, která pro službu vyzněla hodně negativně. Nic nefunguje pořádně, ale vzhledem k exkluzivitě Eurosportu nemají fanoušci moc na výběr.

Eurosport Player
Eurosport Player

Mezinárodní olympijský výbor

Oficiální stránka pořadatelů nabízí kompletní program, výsledky, tabulku národů, spoustu fotek i detailů o jednotlivých sportovištích. Web i aplikace jsou v angličtině, čínštině, francouzštině, portugalštině a španělštině. Na YouTube kanálu MOV najdete sestřihy videí, ať už z letošní olympiády nebo předchozích. Na živé přenosy zapomeňte.

MOV
MOV

Český olympijský výbor

ČOV má ty nejlepší informace o českých sportovcích. Kromě jejich programů nabízí i stručné zpravodajství. Ve spolupráci s T-Mobilem výbor vydal také mobilní aplikace. Kvůli videím se vyplatí sledovat oficiální YouTube kanál přinášející rozhovory a jiný obsah věnující se (nejen) českým sportovcům.

ČOV
ČOV

Zpravodajství ze zimní olympiády

Česká televize

Kromě videí nabízí ČT jen standardní zpravodajství a obligátní program her, medailový žebříček. Hodit se však může mapka sportovišť.

Česká televize
Česká televize

Český rozhlas

Vlastní olympijský speciál připravilo i druhé veřejnoprávní médium. Přehledně ukazuje, kdo z Čechů dnes bude soutěžit. Rozhlas má na místě reportéry a doma zase komentátory, kteří hodnotí dění nejen na sportovištích. ČRo také řadu přenosů bude vysílat na internetu v DAB+.

Český rozhlas
Český rozhlas

Sport.cz

Sportovní web Seznamu má velmi přehledný kalendář akcí se zvýrazněnou českou účastí. Hodí se také denní kronika, co se zrovna odehrává nebo odehrávalo. Chybět nebudou ani živé textové přenosy vybraných akcí.

Sport.cz
Sport.cz

iDnes.cz

iDnes má jako obvykle velmi detailní webový speciál. Kromě zpráv nabízí videopohledy od reportérů přímo z místa činu. Nechybí profily českých sportovců ani informace o sportovištích. Těšit se můžete na živé textové přenosy i denní kroniku.

iDnes.cz
iDnes.cz

iSport

iSport má nejpropracovanější kalendář akcí. Hned na úvod uvidíte všechny sporty i dny, kdy se v nich soutěží a kdy začnou boje o medaile. Z tabulky také poznáte, které disciplíny právě probíhají a ve kterých máme české zástupce. Jinak ale také nabídne živé textové přenosy a medailonky našich sportovců.

iSport
iSport

Onlajny

Textové přenosy všech disciplín, nic víc. Jsou ale hodně detailní a konečně už provozovatelé rozjeli i mobilní verzi webu.

Onlajny
Onlajny

LiveSport

LiveSport má přehledné textové přenosy všech zápasů podobné právě Onlajnům. Na rozdíl od nich ale disponuje i mobilními aplikacemi.

LiveSport
LiveSport
Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Zkoušeli jste to vůbec? Přenosy na webu ČT na iPhonech a iPadech kvůli DRM nefungují a samotný přehrávač ČT hlásí: „V systému iOS bohužel nepodporuje DRM žádný prohlížeč“. Testováno v Safari, Opeře i Chrome.

    • Asi to omylem chvíli fungovalo, protože s článkem jsem schválně čekal až do zahájení, abych to vyzkoušel. A zahájení mi tedy fungovalo i na iPadu. Teď momentálně nejde živé vysílání na žádných mobilních platformách. A archiv běží jen na Androidu, nikoliv iOS. Doplnil jsem to do článku, díky za podnět.