Kde všude jste byli? Na Mapy.cz si můžete uložit místa, která jste navštívili

0

Google má v Androidu jednu šikovnou funkci, tzv. historii polohy. Systém průběžně sleduje, kde se nacházíte, a jednotlivé geolokace pak zapisuje do mapy. Zpětně se tak můžete podívat, kam vás nohy, kolo nebo auto zanesly.

Mapy.cz mají novou funkci Navštívená místa Mapy.cz mají novou funkci Navštívená místa
Přidání nového místa | Přehled navštívených míst

Seznam takto velké plány zatím nemá, na desktopové mapy ale přidal novou funkci Navštívená místa. Pokud si nějaké místo vyhledáte, v jeho popisu si všimněte nového tlačítka Přidat do navštívených míst (musíte být přihlášeni). Na mapě si můžete vést evidenci památek nebo jiných zajímavých bodů, na které jste v životě zavítali.

 

Jde o první krok z mnoha, kterými se chceme zaměřit na navštívená místa. Nabízí se samozřejmě úvahy nad dalším propojením s funkcí Batůžek na Mapy.cz, jejich offline mobilní aplikací, či s dalšími službami společnosti Seznam.cz,“ dodal Adam Szabó, produktový manažer Seznam.cz.

Funkčnost je zatím hodně prostá. Oblíbená místa neuložíte přímo na mobilu, v místech nemůžete vyhledávat ani je nijak filtrovat. Uvidíte maximálně špendlíky zapíchnuté na mapě. Potenciál je ale velký. Mapy.cz by se mohly stát jakýmsi jednoduchým cestovatelským deníkem.

Pokud byste k místu napsali i čas, kdy jste jej navštívili, Seznam by vám mohl poslat upozornění, až se něco změní nebo že tam bude nějaká akce. „Vidíme, že jste loni navštívili hrady Hukvaldy. Víte, že tam 16. a 17. května proběhne slavnostní otevření a rytířské slavnosti?“ takhle by to mohlo vypadat.

Zdroj: Seznam

Ohodnoťte tento článek!