Kdo koupí Twitter za 10 miliard: Google, nebo Facebook?

0

Populární mikroblog je možná na prodej. Zástupci Facebooku, Googlu a dalších firem už prý několik měsíců jednají s vedením Twitteru na případném obchodu. S informací přišel deník WSJ, který má své zdroje seznámené se situací okolo prodeje.

Potenciální kupec by prý zaplatil mezi 8 až 10 miliardami amerických dolarů. To je na jednu stranu dost přestřelený odhad, když Twitter loni vydělal pouze 45 milionů a skončil v mínusu (provoz, nový tým a nová datacentra stály více). Pro tento rok se odhadují příjmy okolo 100 milionů, protože reklamní systém Twitteru se loni teprve rozkoukával.

Jenže pouze tím se trh neřídí. Twitter slibuje možnosti a vliv. A hlavně, přestřelené ceny akvizicí jsou na denním pořádku. Jak uvádí deník, AOL taky nedávno koupil za 315 milionů Huffington Post, jehož roční obrat je pouze desetinový.

Zhodnocení TwitteruTwitter v číslech, zdroj: WSJ

Twitter by letos mohl dostáhnout 200 milionů uživatelů. V prosinci dostal 200milionovou finanční injekci a skutečná hodnota je podle investorů okolo 3,7 miliardy USD. Podle Alexy je 11 nejnavštěvovanějším webem světa.

Komu by se takový balík hodil? Vůbec si nedovedu představit, co by s Twitterem udělal Facebook. Naproti tomu Google v oblasti sociálních sítí dělá jeden chybný krok za druhým. A co takový Microsoft, jehož online divize ztrácí stále více? A nebude chtít do internetového provozu promluvit také Apple?

To je spousta otázek, na které nelze odpovědět. K akvizici také nemusí vůbec dojít. Dobrým příkladem je Facebook, který média už dávno přiřadila právě k Microsoftu nebo Googlu, ale Zuckerbergova síť roste vesele dál a láká nové investory.

Zdroj: Wall Street Journal

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Přestože Chrome mne získal a je u mne číslo jedna, na poznámky je pro mne bezkonkurenční OneNote pracující nad úložištěm SkyDrive (a nyní tedy i možnost editace poznámek přes webové rozhraní!). Poznámky mám doma i v práci po ruce.