Kdo si ověří doménu .cz, dostane od CZ.NIC 8GB flashku a možnost vyhrát iPad

0

Správce českého internetu včera rozjel nový program, ve kterém chce revidovat data v registru domén .cz. CZ.NIC e-mailem osloví uživatele, kteří si českou doménu zaregistrovali, aby ověřili správnost uvedených údajů. Zato jim nabídne možnost schovat z veřejného registru Whois svoji poštovní adresu a každému, kdo data ověří do konce roku, pak daruje 8GB flashku. Každý 1000. uživatel ještě získá iPad.

Veřejný registr Whois standardně obsahuje i poštovní adresu uživatele
Veřejný registr Whois standardně obsahuje i poštovní adresu uživatele

Ověření údajů u jednotlivých kontaktů, na které jsou zaregistrovány domény s koncovkou .cz, povede k jejich většímu zabezpečení. Všichni, kteří tuto příležitost využijí, navíc budou moci skrýt svoji poštovní adresu ve veřejné části doménového registru. A pokud převedou svůj kontakt pod službu mojeID, získají možnost používat službu Doménový prohlížeč. Ta nabízí efektivnější a snazší komunikaci s registrem domén a lepší přehled o registrovaných doménách,“ říká Martin Peterka, provozní ředitel sdružení CZ.NIC.

 

CZ.NIC už eviduje více než milion domén .cz. Podle zprávy za rok 2012 drží 52,8 % domén fyzické a 47,2 % právnické osoby. Přes 85 % držitelů jsou muži. Zhruba půl milionu uživatelů si zaregistrovalo pouze jedinou doménu. Rekordmanem je člověk s více než 4000 doménami.

Zdroj: CZ.NIC

Ohodnoťte tento článek!