Kdo uvede Ultrabooky jako první?

0

Koncept Ultrabook firmy Intel byl poprvé představen na veletrhu Computex, zatím však nebyly uvedeny první produkty. Prvním, kdo představí první Ultrabooky, by tak mohla být – pro někoho možná překvapivě – společnost HP.

Model Asus UX21 (rovněž uvedený na Computexu) byl mnohými považován za první  Ultrabook, nyní se však zdá, že by na sebe mohl hlavní pozornost strhnout jiný výrobce.

Jak uvedl server Digitimes, průkopníkem v oblasti Ultrabooků by mohla být také společnost HP. Podle tchaj-wanských dodavatelů se pro výrobu těchto strojů spojily společnosti HP a Foxconn. Tato zařízení mají obsahovat procesory Intel Core i7-2677 a Core i7-2637M. Obě firmy však tyto zprávy odmítly komentovat.

HP logo

Podle definice Intelu jsou Ultrabooky tenké a lehké stroje, které umožňují dlouhou výdrž na baterie a stojí méně než 1000 USD.

Zdroj: notebookcheck.net

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ráda bych se podělila o své zážitky se „soužitím“ s tímto notebookem, který jsem si před pár dny pořídila (i7,8M verzi cena 22 999,-kč). Tím, že je nový, tak jsem nenašla příliš názorů na něj, pouze obecné věci spíše technického rázu. Rozhodně nejsem hráč – často je propagovaný jako herní, koupila jsem si ho především na práci (autocad, sketchup). Musím říci, že jsem nadšená, měla jsem obavy, zda není hlučný a je v tomto směru skvělý. Dokonce si můžete přepínat režimy větrání – například i na tichý režim, třeba když pracujete do noci a vedle vás někdo spí (to se mi stává :-)) Špatně se hledá, zda notebook má funkci přepínače karty Optimus – můžu vás ujistit, že má. Binec mají prodejci i v počtu portů USB3 – je to tak, že u tohoto modelu mám dva tyto porty na pravé straně – lenovo je označuje modře – na levé straně jsou dva porty USB2, z toho jeden je kombinovaný se SATA. Prostě jsem z něj celkově opravdu nadšená, klávesnice je taky supr – moc dobře se mi na ní píše, design velmi vkusný a decentní, nic nepůsobí laciným dojmem… Má to i funkci rychlého obnovení původního stavu systému a systém na zálohování dat. Má i pěkný zvuk (na původním notebooku – Fujitsu Siemens Amilo pro jsem vůbec muziku nepouštěla, hroznou kvalitu jsem poznala i já) šikovné rychlé ovládání zvuku ned klávesnicí (vypadá to na fotkách jako kontrolky) Jediné, s čím mám dost zásadní problém, je zprovoznit starší programy – hlavně cad. Nyní si pořizuji upgrate systému na windows 7 profesional (tento upgrade nevyžaduje přeinstalovávání systému, pouze pomocí klíče mi Microsoft otevře funkce, které home verze nemá), abych mohla používat XPmode a doufám, že se to podaří autocad 2004 rozzchodit. Takže celkově vřele doporučuji jeho koupi.