Kdy bude Firefox 4?

0

Někdy mezi říjnem a listopadem tohoto roku se dočkáme minoritních aktualizací desktopového prohlížeče Firefox (na verzi 3.6) a jeho varianty pro mobilní zařízení Fennec 1.0. V počítačové verzi přibude kupříkladu integrace se systémem Windows 7 a samozřejmě obvyklé zvýšení výkonu.

V březnu 2010 přijde (kromě dvouhodinového vypínání testovací verze zmíněného Windows 7) další minoritní update na verzi 3.7 u Firefoxu, respektive na 1.1 u Fennec pro mobily. Mezi novinky patří pluginy běžící jako samostatné procesy pro zvýšení stability a rychlosti, synchronizace záložek a další optimalizace ve výkonu a rychlosti startování.

V říjnu příštího roku se dočkáme dvou velkých novinek. Firefox dosáhne verze 4, Fennec 2. Obě verze se dočkají předělaného rozhraní, které navíc bude odděleno od obsahu na úrovni procesů. Mimo to se objeví další systém možnosti rozšíření zvaný JetPack, neboť právě bohatá knihovna doplňků činí současný Firefox velmi oblíbeným.

Zdroj: Mozilla

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Souhlasím, Windows 7 je momentálně nejlepší OS a o upgradu není třeba dlouho uvažovat. Ale uvítal bych, kdyby se i u nás prodával Family pack, takhle ho budu muset složitě objednat z ciziny…

  2. Myslím, že sedmičkám se dá věřit (odpověď na otázkuv závěru článku) a myslím, že negativní pověst Vindows Vista nebyla způsobena především problémy s ovladači,a le jejich novou koncepcí a především hardwarovou nenažraností, aniž by tuto nenažranost něco vyvážilo, aniž by ji něco opodstatňovalo. Jinak stabilita je už od WinXP podle mě dostačující, tudíž to platí i pro Visty a Win7, čili z othoto pohledu se jim dá věřit. Navíc, dle testů, Microsoft optimalizoval, takže i ta hardwarová nenažranost už nebude problém.