Kdy na poštu nebo do fitka? Google na mapách ukáže nejvytíženější časy

0

Nová funkce v mapách Googlu monitoruje, kdy je nejvhodnější čas zajít si něco vyřídit, najíst, zacvičit apod. Ukazuje totiž nejvytíženější časy podniků v jednotlivých dnech. Přesné detaily firma nezveřejnila, ale s největší pravděpodobností měří vytíženost podniků stejně jako dopravu.

Google zjistí nejvytíženější časy podnikůNa silnicích Google využívá k internetu připojených mobilů s Androidem (a GPS), takže může sledovat plynulost dopravy podle teček, které „jezdí po mapě“. U podniku budou lidé na jednom místě, ale lišit se bude jejich počet. Když jich tam bude relativně hodně, je uvnitř narváno, a naopak.

 

Indikátor vytížení bude vidět pouze na mobilech a jen u některých typů firem. Google (český ani americký) bohužel není moc sdílný. Funkce se navíc zavádí postupně, takže nemůžeme ověřit, jak je na tom podpora českých firem. Teoreticky to může fungovat tím lépe, čím navštěvovanější daná firma je. Naopak nicneříkající údaj to vyplivne na úřadech. Tam může být hodně lidí, ale každý musí jít do jiných dveří.

Kdy na poštu nebo do fitka? Google na mapách ukáže nejvytíženější časy
Ohodnoťte tento článek!