Kdy půjde koupit Gigabyte GTX 560 Ti Super Overclock?

0

Určitě si pamatujete naši recenzi Gigabyte GTX 560 Ti SOC: highend v ceně střední třídy. V ní jsme vám představili jednu z nejvýše přetaktovaných variant GeForce GTX 560 Ti, edice Super Overclock od Gigabyte má jádro GF114 z výroby nastaveno na rovný 1 GHz. Výkonem tak soupeří s Radeonem HD 6970 nebo GeForce GTX 570 a přitom podle cen zalistovaných karet v mnoha e-shopech se zdálo, že za příplatek pouhých pár set korun.

Argument o koupi běžné GeForce GTX 560 Ti a přetaktování tentokrát také nefungoval: například referenční GTX 560 Ti bylo v případě testovaného kusu přetaktovat stabilně max. na 990 MHz s už maximálně zvýšeným napětím v Afterburneru a bez něj se stabilní frekvence pohybovala na 940 MHz. On právě v tom nakonec bude možná ten háček a upřímně si myslím (opravdu jen to, vědět to nemohu) že ten 1 GHz byl pro rukavici Gigabyte (GPU Gauntlet, symbol pro vybírání nejlepších čipů) tentokrát trochu přestřelil. GF114 schopných s nevelkým zvýšením napětí běhat stabilně na 1 GHz asi nebude dost. Nebo je háček v něčem jiném.

Gigabyte GeForce GTX 560 Super Overclock foto 9 Tak jako tak, jsme vám na oprávněné a množící se dotazy na dostupnost této bezesporu velice atraktivní grafické karty sehnali vyjádření přímo od Gigabyte. V samotné recenzi jsme na základě upozornění přímo od Gigabyte nevyzkoušeli přetaktování s tím, že reprezentativní produkční vzorek už měl být v Evropě a v podstatě na cestě k dotestování. Co se karty pro doměření přetaktování týče, tak zde nám Gigabyte CZ omylem sdělil stav jiné karty z edice Super Overclock (kterou české zastoupení urgovalo na testy) a omluvu ohledně nedostupnosti na trhu mohu odcitovat:

David Kropáč, GIGABYTE CZ&SK: „Vzhledem k limitovaným dodávkám GTX 560 Ti bude grafická karta
GV-N560SO-1GI dostupná na českém trhu nejdříve začátkem měsíce
března.“

Můžeme jen doufat, že i na začátku března si zachová svou výhodnost (cenu jen kousek nad ostatní GeForce GTX 560 Ti, jež lze nyní koupit už ne za 5800 Kč, ale zhruba od 5200 Kč, viz článek obsahující aktuální cenové relace a poměry cena/výkon grafických karet). Zatím není karta skladem ani v sousedním Rakousku, Německu a dokonce třeba ani v americkém Neweggu.

Gigabyte GeForce GTX 560 Super Overclock foto 1
Gigabyte GeForce GTX 560 Super Overclock foto 2
Gigabyte GeForce GTX 560 Super Overclock foto 3
Gigabyte GeForce GTX 560 Super Overclock foto 4

Gigabyte GeForce GTX 560 Super Overclock foto 5
Gigabyte GeForce GTX 560 Super Overclock foto 6
Gigabyte GeForce GTX 560 Super Overclock foto 7
Gigabyte GeForce GTX 560 Super Overclock foto 8

Gigabyte GeForce GTX 560 Super Overclock foto 12
Gigabyte GeForce GTX 560 Super Overclock foto 13
Gigabyte GeForce GTX 560 Super Overclock foto 14

Ohodnoťte tento článek!