Kdy se dočkáme šestijádrových procesorů?

0

Podle analytické společnosti pro průzkum trhu IHS iSuppli by v roce 2015 měla být více než polovina všech notebooků vybavena čtyřjádrovými procesory. V několika málo letech pak bude kolem 18 procent notebooků dodáváno se šestijádrovými CPU.

Podle firmy IHS iSuppli bude více než 50 procent všech notebooků v roce 2015 standardně dodávano se čtyřjádrovými procesory. Pro srovnání, v současnosti obsahuje čtyřjádrová CPU pouze 9 procent notebooků.

„Souboj se nyní přesunul od dvoujádrového segmentu na pole čtyřjádrových procesorů, a nadále se bude rozšiřovat až k šestijádrové říši,“  uvedl k tomu hlavní analytik společnosti IHS iSuppli Matthew Wilkins. Šestijádrové notebooky se podle odhadů objeví rychleji, než se mainstreamové čtyřjádrové notebooky stanou normou. V roce 2015 bude 18 procent notebooků vybaveno šestijádrovými procesory, což je, převedeno na absolutní čísla, kolem 58,9 milionu notebooků.

Core i7

Dá se předpokládat, že hlavní souboj bude probíhat o stále větší počet jader, než o vyšší počty megahertzů a gigahertzů. Jestliže se předpovědi IHS iSuppli vyplní, uvnitř vašeho příštího notebooku tak pravděpodobně bude čtryřjádrové nebo šestijádrové CPU.

Zdroj: notebookcheck.net

Předpověď

Ohodnoťte tento článek!