Když budete hrát příliš dlouho, můžete si zkazit život, upozorňuje Xbox

0

Xbox One se v létě dočká první části balíku softwarových novinek, na rozdíl od počítačů s Desítkami, které své letošní novinky obdrží 2. srpna v jednom balení. Od konzole ale neutíkejme. V rámci programu Xbox One Preview již někteří novou verzi systému testují. A jak si všiml Zach Fett, nově se každou hodinu ukazuje upozornění, že „nadměrné hraní může způsobovat problémy v běžném každodenním životě“.

Nevšiml si, že by se zobrazovalo někomu dalšímu a nenašel možnost, jak upozornění vypnout. Když se objeví, musíte podržet tlačítko s logem konzole, abyste se vrátili do hry. Zobrazení upozornění ale i natočil (dvakrát). Může se jednat o malý experiment na pár lidech. Podle experimentování s nastavením se ale domnívá, že se upozornění primárně zobrazuje v Jižní Korei.

Což by dávalo trochu smysl, Jižní Korea je velmocí v hraní her, aspoň těch onlineových. Že je upozornění mířené a aktivní při nastavení regionu na Jižní Koreu, potvrdil na Redditu člověk z Microsoftu. Mělo by ale být zapnuté také v jiných regionech, nevíme ale ve kterých. Příliš časté upozorňování ale bude mít spíše ten efekt, že jej hráči a hráčky budou ignorovat. A Xboxy začnou možné vyhazovat. Myslím, že by osvěta měla přicházet spíše z jiných zdrojů.

Zdroj: Reddit via MSPoweruser

Když budete hrát příliš dlouho, můžete si zkazit život, upozorňuje Xbox

Ohodnoťte tento článek!