Když se řekne Internet, 59 % Čechů si vybaví Seznam

0

V září proběhl na území České republiky průzkum na téma – „Co vy a internet?“. A některé výsledky jsou dosti zajímavé.

Podle společnosti TNS AISA, která průzkum organizovala, tráví polovina Čechů u internetu 1–3 hodiny ze svého volného času denně. U čtvrtiny dotazovaných to je i více než 3 hodiny. A to se do času nezapočítávala doba strávená na internetu v práci. Je vidět, že si Češi na internet zvykli a docela neradi by se s ním loučili.

„Výsledky tohoto průzkumu ještě můžeme doplnit o informaci, že z dlouhodobého hlediska se ukazuje, že na používanost internetu a dobu u něj strávenou má velký vliv počasí. V zimních měsících a obecně pokud je venku studenější počasí, čas strávený na internetu vzrůstá. A naopak, letní měsíce patří k nejslabším z pohledu návštěvnosti, a to nejen pro to, že lidé odjíždějí na dovolené,“ dodává Michal Vodák, ředitel marketingu Seznam.cz.

Průzkum zahrnoval i otázku: „Jaká jedna webová stránka Vás napadne, když se řekne Internet“ a zde Seznam.cz konkurenci přímo drtil. Seznam v této otázce označilo 59 % respondentů. Na Facebook si vzpomnělo 9 % a na Google 6 % dotázaných. Dotazováni byli dospělí lidé ve věku 18 až 60 let, což je docela i pochopitelné. Kdyby se hranice posunula i mezi teenagery (třeba na 15 let), výsledky by mohly vypadat úplně jinak.

Zdroj: Seznam Blog

Ohodnoťte tento článek!