Ke stažení: Windows 7 „Quebec“

0

Windows Embedded je speciální verze operačního systému od Microsoftu určená pro zařízení jako jsou kiosky, fotokabinky, set-top-boxy a celou řadu dalších zařízení. Embedded verze je přitom vytvořena tak, aby se maximálně přizpůsobila danému účelu.

Už dříve jste si mohli stáhnout Windows Embedded Standard 2009 založený na systému Windows XP. Nyní přichází nástupce Windows Embedded Standard 2011EN s kódovým jménem „Quebec“. Microsoft úplně přeskakuje Windows Vista a nový systém zakládá na Windows 7.

Testovací verzi lze stáhnout z Microsoft ConnectEN (potřebujete Windows Live ID). Vývoj je ale zatím v rané fázi, počítat tedy musíte s nestabilitou a mnoha možnými problémy. Novinky vycházejí ze samotného Windows 7: podpora Aero a multidotykových rozhraní, Internet Explorer 8, Windows Media Player 12, .Net Framework 3.5 či Windows Presentation Foundation.

Nechybí podpora pro zásady skupin Active Directory a Microsoft System Center Configuration Manager. U hardwaru systém zvládne 64bitové procesory a disponuje řadou vlastností pro správu a snížení spotřeby.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. nejak divny, proc instalovat znovu .. ? a ja bych to urcite vyuzil. posledni verze 7100 (RC1), co jsem mel melo jeste par neduhu, takze nejdriv vyzkouset. ale jinak urcite budu kupovat (Home Premium asi)

  2. lovec: Koncem října mají být k dispozici placené verze Windows 7RTM Home Premium, Profesional, Ultimate i v češtině, mám dotaz, bude vydána plnobarevná pohotová příručka překlad z angličtiny jako byla na př.Windows XP rzchlými kroky od Martyho Matthewse, vydána Gradou

  3. lovec: Koncem října mají být k dispozici placené verze Windows 7RTM Home Premium, Profesional, Ultimate i v češtině, mám dotaz, bude vydána plnobarevná pohotová příručka překlad z angličtiny jako byla na př.Windows XP rzchlými kroky od Martyho Matthewse, vydána Gradou

  4. úžasný nečeský patvar, který odkazuje z hlavní stránky…

    „Notebook s Windows 7 vydrží déle jak Vista“

    Je to sice poněkud zažité, ale stále je to germanismus a doslova to drásá nervy. Správná formulace „vydržet déle než ostatni“ nikoliv „vydžet déle jak ostatní“. Podobně drásavý je pak obrat „přijít či odejít dýl“ – misto „přijít či odejít později“.

    Udělejte s tim něco, hezky prosím…