Kellnerova PPF se možná stane operátorem i bez mobilní sítě. Prý má zájem o GTS

0

Skupina PPF Petra Kellnera už loni dala najevo, že chce vstoupit na mobilní trh jako čtvrtý plnohodnotný operátor. V první aukci kmitočtů bojovala o důležitá pásma, na kterých by mohla stavět vlastní infrastrukturu. Plány na spuštění Air Mobilu ale zhatilo ukončení dražby a vypsání nové.

Ve skutečnosti se ale PPF může stát operátorem „předčasně“. Jak píše Patria.cz s odvoláním na polské listy Puls Biznesu a Dziennik Prawny, Kellnerova skupina má zájem o koupi společnosti GTS Central Europe, což je jedna z největších telekomunikačních společností v regionu.

 

Své velkoobchodní služby nabízí 38 000 firmám a úřadům, postavila 26 000 km optických sítí, má 14 datových center a svým klientům nabízí prakticky všechny hlasové a datové služby, jaké si můžete představit. Působí v Česku, Slovensku, Maďarsku, Rumunsku a Polsku. Česká pobočka GTS je také prvním mobilním virtuálním operátorem v síti T-Mobilu. Produkty postavené na 2G/3G sítích nabízí pouze firmám a dalším virtuálům.

PPF má prý zájem o česká a slovenská aktiva, polská společnost Netia by zase ráda koupila tamní divizi. Proti nim ale stojí Deutsche Telecom, mj. vlastník T-Mobilu. Hovoří se o celkové odkupní částce ve výši 600 milionů eur. O PPF se už dříve mluvilo v souvislosti s akvizicí Telefónicy Czech Republic. Skupina před nedávnem prodala poloviční podíl v Sazce, vydělaných 3,4 miliardy korun by tedy mohla investovat do telekomunikací.

Ohodnoťte tento článek!