Kerio Connect 8: propracovaná webová kancelář s dotekovým ovládáním

0

Pracovat s emaily a kalendářem dohromady nemusí být utrpení. Kerio uvedlo na trh řešení Connect ve verzi 8.0 a výsledkem dlouhodobého vývoje je kompletně předělaný webový klient. Díky tomu, že se jedná o webovou aplikaci, stačí k používání běžný internetový prohlížeč. Možná i proto vás překvapí, jak pěkně a bohatě vypadá. Dobrý dojem ve vás zanechá příjemné do modra laděné schéma. Od pohledu se jedná o moderní produkt, který se plně adaptuje současným trendům.

Kerio dokazuje, že se webová aplikace plně vyrovná desktopovým produktům, v některých případech je dokonce předbíhá. Komunikaci skrze email nic nechybí. Vedle přehledného seznamu zpráv se nachází rovněž okno pro čtení, takže můžete velmi rychle listovat v přeplněné složce s doručenou poštou. Ikonky v horní liště neslouží pouze k přepínání mezi jednotlivými sekcemi, kam patří rovněž kalendář, adresář s kontakty, úkoly či poznámky. Ukazují totiž události, ať už se bavíme o příchozích emailech, nebo blížících se událostech.

Přehledná schránka s emaily je ovladatelná i na tabletu
Přehledná schránka s emaily je ovladatelná i na tabletu

Pohodlně i prstem

Že se Kerio Connect 8 přizpůsobil požadavkům moderní doby, poznáte už z dálky a bez brýlí. Webové rozhraní můžete pohodlně ovládat také na dotekovém displeji, což je v poslední době stále aktuálnější téma. Zejména s Windows 8 na trh nastupují zařízení různých tvarů a dovedností, ovšem doteková obrazovka je pro ně shodným prvkem. Dostatečně rozměrná tlačítka a jiné prvky nicméně můžete nadále ovládat myší, a to bez snížení komfortu. Jiné funkce a novinky oceníte bez ohledu na typ používaného zařízení.

Webové rozhraní můžete pohodlně ovládat také na dotekovém displeji

Fulltextové vyhledávání emailů? Při každodenní záplavě zpráv nutnost. Hledejte podle předmětů, odesílatele nebo zadejte úryvek textu z těla emailu, který vám utkvěl v paměti. Potěší i jiné inovace. Při psaní vám aplikace napovídá jména příjemců, takže nemusíte vypisovat celé emailové adresy příjemců. Kancelář úspěšně maskuje svůj webový původ, vždyť i přílohy ke zprávám připojíte jednoduše, jak jste zvyklí – a sice metodou táhni a pusť. Nic snazšího než přetažení souboru neexistuje.

Kerio se samo stará o ukládání konceptů, takže se nestane, že byste omylem ztratili rozepsanou zprávu. I tyto drobnosti vynášejí Connect ve verzi 8.0 na úplně jinou úroveň než jeho předchůdce. O kontrolu nad doručenou poštou se starají rovněž filtry, které ovšem vy musíte uvést vchod. Stačí přidat pár jednoduchých pravidel a zprávy budou vytříděny tak, jak si přejete. Lze je přesouvat do složek, přeposílat na jiné účty nebo označovat jako přečtené. Filtrujete mj. podle odesílatele či předmětu.

Napovídání adres ušetří váš čas
Napovídání adres ušetří váš čas

Každý zaměstnaný člověk ocení upozornění na nedostupnost, které je v případě vaší nepřítomnosti odesláno jako odpověď na případné příchozí emaily. Kromě vlastního vzkazu si vyberete přesný rozsah vaší nepřítomnosti. Nikdo nebude zbytečně popuzen tím, že nereagujete na zprávy, neboť všichni budou znát důvod. Jakmile se do kanceláře vrátíte, bude za stolem s povděkem sledovat jiné notifikace, tentokráte vás budou upozorňovat na příchozí zprávy.

Kerio Connect 8

Další novinky

Ani kalendář nezůstal netknut. Za hlavní pilíře, na nichž oživený produkt stojí, lze považovat rychlé vytváření událostí. Ty se navíc mohou opakovat, nastavíte si i upozornění na blížící se události, případně celé kalendáře nasdílíte lidem, s nimiž potřebujete čas pečlivě plánovat. Rozesílání pozvánek k jednotlivým událostem asi nepřekvapí. Sledovat můžete plány svých kolegů, abyste s nimi lépe rozplánovali budoucí akce.

Firma Kerio nezapomněla ani na důležitý adresář s kontakty. Connect 8 nabízí plnohodnotný adresář s novinkami, k nimž patří snazší vytváření kontaktů, organizace ve skupinách a také sdílení kontaktů s ostatními. Můžete si přát víc? Kombinované řešení pro každou kancelář poskytuje dále výhody v podobě úloh a poznámek. Obojí můžete třídit do kategorií a sdílet s kolegy – výhody asi netřeba více rozebírat. Kerio Connect 8 doznalo velmi zásadních novinek, vykročilo a přesunulo se o pár mílových kroků kupředu.

Událost nyní vytvoříte za pár sekund
Událost nyní vytvoříte za pár sekund

Ohodnoťte tento článek!