Kerio Control 7.3: Komplexní kontrola firemní sítě!

0

Kerio Control sám jeho producent nazývá řešením pro unifikované zabezpečení sítě, v IT branži bychom asi mohli zvolit také termín podnikový firewall. Co přesně to znamená v praxi? Software je opravdu komplexní a obsahuje celou řadu funkcí, primárně ale jde o správu a ochranu vaší firemní sítě ze všech možných stran a všemi dostupnými způsoby. Nabízí firewall včetně ochrany proti nepovoleným vniknutím (analýza paketů na základě signatur), ochranu proti virům a spyware, filtrování webu (z placené databáze), antivirovou kontrolu emailů, VPN server, DHCP server, NAT, filtrování MAC adres – prostě vše co si dokážete představit.

Vše v jednom

Kerio Control nabízí firewall, ochranu proti virům a spyware, filtrování webu, antivirovou kontrola emailů, VPN server, DHCP server, NAT či filtrování MAC adres 

Antivirové řešení je od firmy Sophos, Kerio Control se dá zakoupit i bez něj s mírnou slevou. Nově mezi funkce přibývá i QoS. Tento modul například rozlišuje prioritu síťových provozů a dokáže upravit pásma. Když tedy třeba budete provozovat telefonní hovor přes VoIP, Kerio Control zajistí, aby vás aktuálně stahovaný balík aktualizací neomezil. Kromě toho navíc umí pracovat se záložním internetovým připojením, pokud patříte mezi firmy, kde si nesmíte dovolit ani několikaminutové výpadky.

Oproti některým konkurenčním produktům nabízí Kerio Control vše v jednom elegantním balení – software je navíc, v duchu ostatních řešení od Keria, přehledný, jednoduchý a výborně se v něm pracuje. Snadná je taká instalace, která zabere pár minut. (Dá se rovněž provozovat virtualizovaně pomocí VMWare ESX, software není příliš hardwarově náročný.) Tak jako u jiných produktů Kerio, také pro Control jsou v nabídce výrobce připraveny i speciální hardwarové boxy s předinstalovaným softwarem a optimalizovaným výkonem. Ty pak stačí jen zapojit do firemní sítě a pustit se do konfigurace.

Snadné jako facka

V povedeném webovém rozhraní můžete velmi jednoduše přidávat podmínky a konfigurovat jednotlivé komponenty, k dispozici jsou také nejrůznější statistiky a hlášení, snadno se tak můžete podívat, z jaké IP adresy se někdo dobýval do sítě, nebo kdo byl z domu přihlášen přes VPN, když se ze serveru ztratily důvěrné dokumenty. Hlášení je také možné třídit podle typů, síťový administrátor tak dostává do rukou velmi mocný a přitom dokonale komfortní nástroj.

Po spuštění vás uvítá podrobný konfigurační asistent Webové rozhraní je přehledné, umožňuje pohodlnou a rychlou správu Program Kerio Control je připraven na příchod technologie IPv6, který se nezadržitelně blíží

Nechybí možnost tvorby různých skupin – můžete tak např. všem zaměstnancům, kteří určitý typ komunikace nepotřebují, hromadně zakázat skupiny portů – nechybí samozřejmě možnost zamezit využívání P2P sítí. Systém umožňuje integraci s Open Directory a Active Directory od Microsoftu, v němž mnoho firem uživatelské skupiny a pravidla má. Control ale už dnes není jen o kontrole, díky nástrojům pro sledování síťového provozu nabízí dokonalý přehled o aktivitě a také produktivitě zaměstnanců – systém umí sám generovat statistiky a pravidelně je zasílat na určené emaily. Manažery jistě potěší i optimalizované rozhraní pro Apple iPad.

 

Pro Kerio Control je k dispozici rozsáhlá a podrobná nápověda včetně možných scénářů nasazení. Nechybí samozřejmě špičková technická podpora (jak pomocí certifikovaných partnerů, tak i přímo od Keria), po devadesáti dnech provozu a dvou bezplatných incidentech je ale za další servisní zásahy nutné zaplatit (1 600 Kč za incident), což se vzhledem k pořizovací ceně nejeví jako úplně málo.

Cenové balíčky

Kerio Control s integrovaným antivirem Sophos

  Nová licence Obnovení Software Maintenance
Server (včetně 5 uživatelů) 5 600 Kč 1 870 Kč
€224 €75
Další uživatelé (v balíčcích po 5) 580 Kč / uživatel 194 Kč / uživatel
€23,40 / uživatel €7,80 / uživatel

Kerio Control

  Nová licence Obnovení Software Maintenance
Server (včetně 5 uživatelů) 5 300 Kč 1 770 Kč
€212 €71
Další uživatelé (v balíčcích po 5) 520 Kč / uživatel 174 Kč / uživatel
€21 / uživatel €7 / uživatel

Doplněk Kerio Web Filter

  Nová licence Obnovení Software Maintenance
Server (včetně 5 uživatelů) 600 Kč 200 Kč
€24 €8
Další uživatelé (v balíčcích po 5) 120 Kč / uživatel 40 Kč / uživatel
€4,80 / uživatel €1,60 / uživatel

Ohodnoťte tento článek!