Amazon uvedl nový Kindle Oasis. Displej lze nasvítit teplými tóny

Večer je teplejší nasvícení příjemnější pro oči. Kindle kráčí cestou pozvolné evoluce.

5

Vrcholovým modelem e-čteček se v roce 2016 stal velmi drahý, ale také špičkově zpracovaný Kindle Oasis. Druhá generace k tomu přidala vodotěsnost nebo automatickou úpravu úrovně nasvícení. Kam dál zajít? Amazon představil nový model Oasisu, který umožňuje změnit barvu nasvícení. Není to ale tak, že by bylo možné nastavit si libovolnou barvu. To by patrně ani nebyla využitelná funkce.

Nasvícení pomocí LED představené poprvé s modelem Paperwhite bylo nastavené na studenou bílou. Proto stránka elektronická knížky na tomto zařízení vizuálně působila jako stránka na křídovém papíře, výsledný dojem byl opravdu dobrý. Bílé podsvícení nicméně nemusí být příjemné každému a v každé situaci. Pokud chcete, můžete tak s nový Kindlem přejít ze studené bílé na teplejší odstín­.

K tématu: I základní Kindle pro rok 2019 nabízí osvětlený displej

Chcete-li nasvícení na teplejší odstíny upraví Kindle sám se západem slunce, resp. obráceně. Jak se zdá, je to jediná novinka, jinak se jedná o stále stejný Oasis. 8GB varianta stojí 249,99 dolaru, 32GB pak 279,99 dolaru, tj. cena zůstala zachována. K dispozici bude od 24. července 2019 ve dvou barevných variantách: Graphite a Champagne Gold.

Kindle Oasis 3 (foto: Amazon)

Zdroj: The Amazon blog via MSPoweruser

Amazon uvedl nový Kindle Oasis. Displej lze nasvítit teplými tóny
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

5 KOMENTÁŘE

  1. Funkci nastavení teploty barvy podsvícení displeje přinesl už před časem konkurenční, a dlužno podotknout že i lepší, PocketBook u několika svých modelů. Nevidím jediný důvod kupovat si Kindle. Jak píše Pety, Touch HD 3 umí to samé za poloviční cenu.

    • Nejde len o čítanie pred spaním, ale dosť dobre to poslúži aj všeobecne pri zhoršenom osvetlení, kde sa potom pozadie textu javí prirodzenejšie a pre oči príjemnejšie. Na telefóne tuto funkciu používam stále.