Kindle Oasis neoficiálně. Rámeček bude na jedné straně netradičně širší

0

Amazon už nikdy neuvede nový Kindle. Tak přesně tohle hned tak neuslyšíte – firma nový model potichu přirozeně připravuje. Naposledy nás Amazon oblažil třetí řadou modelu Paperwhite. Předloni pak své portfolio oživil luxusním, ale drahým modelem Voyage, který má dodnes jako jediný technologii adaptivního přizpůsobování jasu displeje. Co nás čeká dále?

Oasis by měl vážit 131 gramů a v nejužším místě by měl být tlustý 3,4 mm, v nejširším pak 8,5 mm.

Oficiální odhalení nás čeká zřejmě v tomto týdnu, předtím ale unikly nějaké informace a dokonce fotografie. Další e-čtečka se bude nazývat Kindle Oasis a bude na pohled odlišná od stávajících Kindlů.

Jedna strana má mnohem širší rámeček, takže se zařízení bude pohodlně držet v jedné ruce. Ve které, to ovšem záleží na vás. Soudě dle zkušeností se stávajícími Kindly by širší rámeček opravdu mohl zlepšit komfort, ovšem jaká bude realita?

Do širšího rámečku budou zakomponována tlačítka pro ovládání. Není jasné, jestli přijdeme o možnost dotykového ovládání. Víme aspoň to, že displej má jemnost 300 ppi, což je hodnota shodná se jmenovanými Kindly Paperwhite 3 a Voyage. Oproti modelu Voyage se ale počet LED zvýší o 60 %, takže bude podsvícení rovnoměrnější. Jen aby se to výrazně negativně neprojevilo na výdrži.

Výdrži by každopádně měl pomoct nový režim spánku. Zřejmě půjde o úpravy pro snížení spotřeby při nečinnosti. Pomohou ale i nové obaly s integrovaným akumulátorem. S tímto dodatečným akumulátorem by měl chystaný Kindle vydržet v režimu pohotovosti až 20 měsíců. Což je šílená hodnota a beztak si takový přístroj nekoupíte, aby vám na něj sedal prach na polici.

Jestliže je ale nový Kindle tenčí díky tomu, že se počítá s tím, že budete mít další akumulátor v obalu, znamená to dvě věci. Výhoda padá, pokud si obal pořídíte. Za další jste nuceni dokoupit si další příslušenství. O nutnosti se ale budeme muset přesvědčit, až zařízení dorazí. Navzdory názvu prý nemáme čekat, že bude voděodolné. Do které třídy se zařadí, není jasné. Nahradí Voyage? Nebo jím Amazon jen rozšíří portfolio?

Zdroj: The Verge | Liliputing

Kindle Oasis neoficiálně. Rámeček bude na jedné straně netradičně širší

Ohodnoťte tento článek!