Kinect pro PC oficiálně, Microsoft vydal ovladače a SDK

0

Využít pohybové ovládání ve Windows už může každý nadšenec, Microsoft včera oficiálně vydal beta verzi vývojářského balíčku a systémového ovladače. Zatím je k dispozici pouze nekomerční verze, jak už v únoru řekli zástupci firmy. Tu mohou využít domácí nadšenci, vývojáři neziskových aplikací a na akademické půdě.

K dispozici dostanou všechny funkce (senzory) Kinectu: barevnou a infra (hloubkovou) kameru i všechny čtyři mikrofony. V SDK lze sledovat pohyb virtuální kostry až dvou uživatelů najednou, stejně tak pokročilých nastavení zvuku. Vyvíjí se ve Visual Studiu 2010 v jazycích C++, C# a Visual Basic. SDK funguje pouze ve Windows 7.

Pokud doma máte Kinect a chcete si hrát s jeho možnostmi, přejděte na tyto stránky. Najdete tam ovladače, SDK, kompletní dokumentaci ke všem funkcím a ukázky kódů.

Ostatní se mohou těšit, až jejich programátorsky schopnější kolegové připraví pořádné aplikace. I s neoficiálním softwarem, který se objevil brzy po začátku prodeje Kinectu, si někteří pohráli až neuvěřitelně. Hrál se Tetris, ovládal televizor, někteří pluli v prohlížeči webu, ovládli Windows 7 nebo skenovali 3D obraz.

Zdroj: Windows Team

Ohodnoťte tento článek!