Kinect začne své možnosti mnohonásobně rozvíjet, dostane i svůj SDK

0

Kinect 4. listopadu oslaví své roční narozeniny a Microsoft mu přichystal dárek v podobě růstu popularity. Projevit se má takzvaný „Kinect Effect“, ve volném překladu možnosti a potenciálu, který Kinect skrývá do budoucnosti. Rozvoji se paradoxně Microsoft svou uzavřeností bránil. I tak to ale spoustu lidí neodradilo a Kinect si upravili i „nelegálně“.

Když ale v Microsoftu viděli na YouTube tu spoustu úžasných schopností, konečně se rozhodli vývojáře podpořit. Nejprve povolil používání Kinectu i na klasickém počítači. Největší věc však přijde až příští rok, to společnost vydá nástroje pro komerční vývoj aplikací a možná se dočkáme i nějakých soutěží o nejlepší aplikaci. Doteď je beta verze SDK dostupná jen pro akademické a domácí účely. S komerční verzí budou moci vývojáři tvořit větší projekty (třeba i hry pro PC), a ty pak prodávat.

Jako druhý menší dárek k narozeninám Microsoft připravil menší shrnutí toho, co Kinect dokáže a kde všude se používá. Už nějakou dobu to není pouze hračka, ale figuruje i ve spoustě povolání. Například ve Španělsku je Kinect využíván přímo na operačním sále, kde si díky němu může doktor listovat podklady a nemusí se po tom opět důkladně umývat. Více příkladů uvidíte na videu.

Zdroj: WinRumors

Ohodnoťte tento článek!