Na čem si zahrajete Kingdom Come: Deliverance? Tvůrci zvýšili požadavky

18
Kingdome Come: Deliverance
Kingdome Come: Deliverance

Už zítra vychází první hra od Warhorse Studios. Očekávaný titul Kingdom Come: Deliverance si budete moci zahrát na poslední generaci konzolí od Sony i Microsoftu a samozřejmě také na počítačích s Windows.

Tvůrci už v předstihu řekli, že na základních edicích PS4 a Xboxu One hra poběží v rozlišení 900p. Majitelé PS4 Pro se mohou těšit na 1080p, majitelé Xboxu One X až na 1440p. Výkonnější konzole navíc přinesou lepší stíny, světla, částicové efekty a dohlednost. Hra kvůli starší verzi CryEnginu nepodporuje HDR, ale na atraktivitě jí to neubírá. Jak ukazuje jeden z prvních gameplayů od Esa, grafika vypadá výborně. Hlavně noční deštivé scény jsou lahůdkové.

Tvůrci o víkendu aktualizovali tabulku s minimálními a doporučenými sestavami pro PC hráče. Nároky na CPU ani GPU se nemění. Vývojáři stále doporučují alespoň čtyřjádrový procesor na úrovni Core i5-2500 nebo AMD Phenom II X4 940 a k tomu grafiku GeForce GTX 660 nebo Radeon HD 7870. Hra ale nakonec vyžaduje alespoň 8 GB RAM (místo 6 GB) v minimální konfiguraci a 16 GB (místo 8 GB) v doporučené. Oproti předběžným požadavkům se též změnily nároky na diskový prostor, budete potřebovat 40 GB (místo 30 GB).

TIP: Kingdom Come: Deliverance na dalším videu. Známe i nové informace

Na hráče, kteří si koupí fyzickou kopii hry, v den vydání čeká velký patch řešící problémy objevené po vylisování médií. Pro PS4 bude mít 23 GB, podobné to jistě bude na ostatních platformách. Hra totiž nepodporuje rozdílové aktualizace. Binární kód je uložen v 2GB archivech a i když se v nich provede jen malá změna, stáhnout se musí celé 2 GB. To bude otrava i pro všechny příští aktualizace.

Požadavky k hraní Kingdom Come: Deliverance

Minimální Doporučené
systém Windows 7, 8, 8.1, 10 x64
CPU Intel Core i5-2500K (3,3 GHz) nebo AMD Phenom II X4 940 (3 GHz) Intel Core i7-3770 (3,4 GHz) nebo AMD FX-8350 (4 GHz)
GPU Nvidia GeForce GTX 660 nebo AMD Radeon HD 7870 Nvidia GeForce GTX 1060 nebo Radeon RX 580
RAM 8 GB 16 GB
HDD 40 GB

Poznámka: Požadavky u PC her jsou vždy hodně orientační a neznamená to, že pokud máte horší sestavu než minimální, že vám hra nepojede. Nebo že s doporučenou poběží jako po másle. Na výkon má vliv použité nastavení (rozlišení, kvalita textur, stínů, použité AA, nastavená dohlednost apod.) Někomu navíc k pohodlnému hraní stačí framerate okolo 30 fps, jiný vyžaduje alespoň 60 fps.

Na čem si zahrajete Kingdom Come: Deliverance? Tvůrci zvýšili požadavky
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlasů

18 KOMENTÁŘE

 1. Obvykle minimální požadavky uvádí sestavu pro 720p, střední detaily a 30+FPS. Doporučené sestavy typicky zvládají střední detaily na FHD v avg 60FPS. Microsoft má pak ve zvyku uvádět i optimální sestavy pro ultra (max) nastavení a FHD při 60FPS… Typicky tam teď bývá GTX1080Ti. S tím se dá souhlasit, mám doma jen 1080 a ta FHD rozlišění v max. nastaveních u spousty her nedává na 60FPS. Tedy na průměrné asi ano, ale každého rozumného hráče budou zajímat minimální FPS, které určí jak kvalitní zážitek bude hráč mít.

  • Pokiaľ tvorca jasné neuvedie rozlíšenie a detaily k daným požiadavkám, tak sú to len tvoje dohady. Nikde nieje písané že to má byť pre 720p alebo pre FHD, alebo aké nastavenia použiť. Z pravidla minimálne požiadavky ale zaručujú naozaj minimum, tj najnižšie detaily a ledva 30fps.

   • Ano moje odhady, ale hlavně zkušenosti. S GTX1080 na FPHD nedosáhnu MINIMÁLNÍCH 60FPS s maximálním nastavením ve spoustě novějších her. I toho tady někde vzpomenutého Witchera jsem na min 60FPS nerozchodil bez toho abych nešáhl na nastavení.

    U titulů využívajících NV Works, konkrétně ShadowWorks se člověk musí krotit. Kombinace jako HBAO+ a PCSS jsou kruté, u Division mi třeba jen HFTS stíny dělají cca 20% výkonu (v minimech), jenže to jsou věci, které dle mě nemohou chybět. Propracované světlo a stíny dělá grafiku realističtější,plnější, uvěřitelnější. Z toho co jsem u KC viděl, tak mi ve spoustě míst krom dost mizerné kvality textur chybí vyšší úroveň teselace nebo aspoň bump mapping, kombinovaný s nějakými kontaktními stíny a/nebo kvalitnějšími stíny, spousta objektů mi přijde hodně plochá.

 2. Jen pro zajímavost tady jsou požadavky z poloviny roku 2014, kdy vyšla první Beta:

  Minimální:
  OS: WinVISTA SP2\7 (32bit ?)
  Procesor: Pentium Dual Core E6600 nebo Athlon II X2 260 2 GHz
  RAM: 2 GB
  Graf. karta: GeForce GT 520 nebo Radeon HD 6450