Tahle „fleška“ od Kingstonu zvládne gigabitové rychlosti, terabajtovou kapacitu a USB-C

2
Kingston DataTraveler Max
Kingston DataTraveler Max
-
Zdroj: Kingston

Kingston uvedl nový flashdisk DataTraveler Max pro rozhraní USB 3.2 Gen2. Díky tomu nabídne rychlosti až 1000 MB/s pro čtení a 900 MB/s pro zápis a patří k nejrychlejším „přívěskům na klíče“ vůbec.

Není to žádný prcek. Tělo o délce 82 milimetrů je opatřené zasouvacím konektorem typu USB-C. Nechybí stavová dioda a obligátní poutko pro upevnění na klíče (nebo kamkoliv jinam). Jde o jeden z nejrychlejších flashdisků na trhu, ne-li ten nejrychlejší. Kingston slibuje rychlosti až 1000 MB/s pro čtení a 900 MB/s pro zápis

Větším problémem bude vůbec tyto rychlosti využít. Potřebujete totiž rychlé rozhraní i na straně počítače. Ve značení USB navíc panuje nepořádek. Rozhraní USB 3.2 Gen2 umožňuje stejné rychlosti, jako USB 3.1 Gen2, tedy s propustností 10 Gb/s se s použitým kódováním přenosu dá získat efektivní rychlost okolo 1,2 GB/s. A stejně na tom bude i USB4 Gen 2×1.

Kingston DataTraveler Max herooption1
Kingston DataTraveler Max herooption1

Ještě vyšší rychlosti by se dalo docílit s rozhraním USB 3.2 Gen2×2 (2,4 GB/s => asi 2 GB/s) či s nejnovějším standardem USB4 ve vyšších profilech. Nicméně i tyto rychlosti dělají z DataTraveleru Max rekordmana ve své kategorii.

Kingston nabídne nový flashdisk v kapacitách 256 GB až 1 TB. Záruka bude 5 let. Jediné co zatím výrobce nezveřejnil jsou ceny. aktualizováno: Alza již nacenila 1TB model na 4599 Kč.

zdroj: Kingston

Tahle „fleška“ od Kingstonu zvládne gigabitové rychlosti, terabajtovou kapacitu a USB-C
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů

2 KOMENTÁŘE