Kingston DT HyperX Predator: 512GB USB 3.0 flashdisk pro nadšence

0

Běžní lidé si kupují malé levné flashdisky pro přenos pár dokumentů, fajnšmekři si teď můžou pořídit HyperX Predator od Kingstonu, na který se vejde většině lidí naprosto vše. Bytelný hliníkový flashdisk je pravda trochu tlustší, asi jako dva běžné flashdisky na sobě, ale nabídne kapacitu 512 GB. Skutečná kapacita činí 489 984 MB, tedy 478,5 GB.

Kingston DT HyperX Predator
Kingston DT HyperX Predator

Na těle nechybí modrá indikační dioda a díky zásuvné konstrukci není potřeba krytka konektoru. Konstrukce je vlastně stejná, jako u modelu Ultimate G3, který je o něco užší.

Místo obyčejného otvoru na poutko má Predator luxusní kovové očko, přesto je zřejmě nenecháte nikde jen tak viset: aby bylo vidět, že jde o nóbl zboží, dodává se v hliníkové krabičce. Kromě samotného Predatora v ní najdete pěknou karabinu a krátkou prodlužku – takto tlustou flešku totiž do některých stísněných USB 3.0 nedostanete.

Kingston DT HyperX PredatorKingston DT HyperX PredatorKingston DT HyperX Predator
Kingston DT HyperX Predator

Kingston DT HyperX Predator
zapůjčil Kingston
kapacita 512 GB
skutečná kapacita 478,5 GB
rozhraní USB 3.0
rozměry 27 × 88 × 21 mm
cena 19 999 Kč

 

Zapojuje se do portu USB 3.0, a ač je s USB 2.0 samozřejmě kompatibilní, hodí se do staršího pomalého rozhraní asi jako motor z Mercedesu do Trabanta. Rychlosti udané Kingstonem činí 240 MB/s pro čtení a 160 MB/s, námi naměřená skutečnost je ještě o kus vyšší. Sekvenční čtení probíhá rychlostí 270 MB/s a čtení 181 MB/s, což je podstatně více, než u vítěze testu flashdisků z Extra PC 2013/4, kterým byl SanDisk Cruzer Extreme. Ten jej ovšem překonává v zápisu menších souborů

Kingston DT HyperX Predator

 Kingston DT HyperX Predator Kingston DT HyperX Predator Kingston DT HyperX Predator

Čtení bloků dat o velikosti 512K je také nadprůměrné, ale menší data již spadají do průměru. Přesto však ani u nejmenších bloků dat prakticky neklesají pod 2 MB/s. Zkušebně jsem změřil skóre v programu AS SSD benchmark s výsledkem 83 bodů. Tato hodnota přibližně odpovídá velmi pomalému SSD disku, ale o takovéto použití samozřejmě nejde. Má jen ukázat výkon.

 

Externí pevné disky přes USB 3.0 dosahují v porovnání s touto fleškou poloviční rychlosti, takže s HyperX Predator v kapse můžete mít velmi rychlé a obří přenosové médium. Připravte se však na to, že za něj zaplatíte dvacet tisíc korun. Kdo z vás to má, může si nachystat ještě jednou tolik a počkat pár týdnů na uvedení verze s kapacitou 1 TB.

 

Plusy / mínusy
vysoká rychlost vysoká cena
obří kapacita tloušťka
kvalitní provedení

 

Galerie fotek

Kingston DT HyperX Predator Kingston DT HyperX Predator Kingston DT HyperX Predator Kingston DT HyperX Predator Kingston DT HyperX Predator Kingston DT HyperX Predator Kingston DT HyperX Predator Kingston DT HyperX Predator Kingston DT HyperX Predator Kingston DT HyperX Predator

 


Graf ceny produktu Kingston DataTraveler HyperX 512GB poskytuje server Heureka.cz

Ohodnoťte tento článek!