Kingston HyperX H2O: RAMky na vodě se představují

0

Paměťové moduly od výroby vybavené bloky pro vodní chlazení nevídáme každý den, takovýto druh chlazení je však dozajista zárukou vysokého výkonu (resp. dosažení vysoké pracovní frekvence). Známý výrobce Kingston se přiřítil na trh s výrobkem, jenž má vodu dokonce i v názvu – zhotovení vypadá náramně dobře, pojďme se podívat na samotné technické specifikace.

Na trhu budou dostupné tři varianty pamětí typu DDR3: první je 4GB kit (2 × 2 GB) s frekvencí 2000 MHz a časováním CL 9-11-9-27, druhý je nemlich to samé akorát s lehce vyšším taktem (2133 MHz). To bychom měli dvoukanálové kousky, v obchodech se objeví i 6GB (3 × 2 GB) triplekit s 2000 MHz a lehce odlišným časováním CL 9-10-9-27. Všechny tři varianty mají pracovní napětí 1,65 V (jsou tedy vhodné pro Core i7/i5) a mají zabudovaný XMP profil, jenž slouží k rychlému a pohodlnému zvýšení výkonu (změnou parametrů).

Cena je vzhledem k specifikacím překvapivě rozumná; pomalejší 4GB model pořídíte za $157, o pár MHz výkonnější bratříček vás už vyjde na $205. Pro majitele drahých základních desek přichází v úvahu 6GB kit, za který zaplatíte $235. Celá série H2O se může pochlubit doživotní zárukou.

Zdroj: en.expreview.com

Ohodnoťte tento článek!