Kingston MobileLite G4 je skvělá kovová čtečka SD a microSD (minirecenze)

0

Před dvěma lety jsem tu psal krátkou recenzi na výborně zpracovanou čtečku karet MobileLite od Kingstonu. Ale v porovnání s novou jsem ji vyměnil. Nová verze MobileLite G4 má jako hlavní přednost kovové zpracování, G3 bylo přeci jen z chatrnějšího plastu, navíc s nešikovným vysouváním jakýchsi ochranných částí. To G4 je jeden kovový kus s nalisovanou plastovou částí, nikde není nic pohyblivého.


 


 Takto vypadal původní plastový MobileLite G3
  


Kingston MobileLite G4 (FCR-MLG4)
rozhraní USB 3.0
podpora SD/SDHC/SDXC/microSD/microSDHC/microSDXC, UHS-I, UHS-II
rozměry a hmotnost 52 × 33 × 9 mm
Cena a záruka
zahájení prodeje červen 2014
 
Graf ceny produktu Kingston FCR-MLG4 poskytuje server Heureka.cz
záruka 2 roky
zapůjčil
cena 299 Kč

 

Čtečka je opět určena pouze pro formát SD a microSD, jiné a dnes už obskurní formáty do ní nedáte. Původní G3 uměla i MemoryStick, který už tolik neprosazuje ani Sony. Zkrátka pokud nejste vázáni na nějaký starší přístroj, jiné formáty než SD nemá cenu používat.

Kovová část s portem USB 3.0 se zasouvá do počítače, v plastové části jsou dva sloty na SD a microSD. Na počítači se objeví jako dvě nové jednotky, Kingston jen proti starší G3 otočil jejich logické pořadí – první písmeno je nyní rezervováno pro SD, druhé pro microSD.

Díky rozhraní USB 3.0 je čtečka při použití nových karet velmi rychlá, samozřejmostí je kompatibilita s USB 2.0. Rychlost testuji na stejné paměťové kartě jako před dvěma lety. Konkrétně jde o Kingston 8 GB class10 UHS1 UltimateX. Rychlost je stejná. Změnilo se tak vlastně jen tělo a dokonce i cena šla dolů.

Sekvenčně dosahuje rychlostí 63/40 MB/s

Opět si troufám tvrdit, že čtečka MobileLite G4 je momentálně nejlepší externí čtečkou SD karet. Velmi kvalitně zpracovaná, s podporou USB 3.0 a sloty na ty nejpoužívanější typy karet. Hodí se jako přenosná i stacionární na doma.

Plusy / mínusy
  odolné kovové zpracování
  podpora microSD a USB 3.0
  rychlost přenosu dat
  mohla by jít připojit ke smartphonu přes microUSB
Hodnocení 100 %

Kingston MobileLite G4 je skvělá kovová čtečka SD a microSD (minirecenze)
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 1 hlas