Kingston ukázal paměti HyperX Fury a SSD Savage. Predator M.2 dorazí v únoru

0

vými moduly DDR4 se pomalu ale jistě zvětšuje a proto Kingston připravuje alternativu k modulům nejvyšší třídy HyperX Predator. Tou se stanou paměti HyperX Fury, jež nabídnou především zajímavější poměr cena/výkon. Jejich další výhodou oproti vyšší řadě bude nižší chladič, který minimalizuje možnost kolize s chladičem procesoru. HyperX Fury by se měly prodávat v několika verzích s frekvencemi do 3000 MHz a měly by pokrýt potřeby většiny uživatelů výkonných počítač. HyperX Predator mají za cíl uspokojit nejnáročnější zájemce o taktování a nadšence.

Nová série SSD postavených na paměťových čipech MLC NAND vyráběných pomocí 19nm výrobního procesu nese označení HyperX Savage. Disky jsou postaveny na čtyřjádrovém  řadiči Phison S10, díky němuž dosahuje jejich rychlost sekvenčního čtení a zápisu hodnoty 560 MB/s, respektive 540 MB/s. Pouzdro HyperX Savage je vysoké pouhých 7 mm a rozměry odpovídá 2,5″ formátu. Se zbytkem komponentů disk komunikuje pomoc rozhraní SATA 6 Gb/s.

 

 

Paměti HyperX Predator jsou již na trhu a HyperX Fury by mohly dorazit někdy koncem zimy nebo začátkem jara, ovšem konkrétní datum či měsíc není ohlášen. SSD HyperX Savage dorazí v březnu a budou dostupné v kapacitách 240, 480 a 960 GB. Nově jsme se také dozvěděli datum vydání PCIe SSD HyperX Predator M.2, které by se měly objevit na pultech obchodníků v průběhu února. O tomto zajímavém disku psal již dříve v aktualitě kolega Jan Olšan.

Zdroj: Kingston, TechPowerUP 1,2

Ohodnoťte tento článek!