Kinotip.cz – největší český pirátský server s filmy a seriály možná skončí

0

Potopený Megaupload s sebou ke dnu stahuje i ryze český web Kinotip.cz. Ten totiž využívá obsah zahraničních videohostingů a na svých stránkách jej zpřístupňuje k okamžitému zhlédnutí formou vloženého přehrávače.

Jenže s Megauploadem skončilo i populární Megavideo.com, Videobb.com, Videozer.com, které takový materiál poskytovaly. To značně omezilo dostupnost obsahu Kinotipu, který prý přišel i o další zdroje (novamov.com, videoweed.com, divxstage.eu, movshare.net a stagero.eu).

Další ránou bylo odstřižení Kinotipu od reklamního systému Etarget, takže už 15. března 2012 dojdou peníze určené na provoz. Kinotip proto žádá své uživatele, aby na chod přispěli sami, jinak služba skončí.

Kinotip

Autoři Kinotipu se „chlubí“, že během tříleté existence přinesli 7490 filmů, 5498 filmů v DivX, 22 466 epizod seriálů a 12 988 pornovideí. Věří, že sami za obsah neručí, protože pouze odkazují na cizí stránky. Věří tomu i Česká pirátská strana, která Kinotip.cz zrcadlí na vlastním webu PirátskéFilmy.cz.

Podle Alexy je Kinotip 64 nejnavštěvovanějším webem v Česku. Google Trends zase hrubě napoví, že jej denně navštíví asi 250 000 unikátních uživatelů.

Server nebo alespoň doména Kinotip.cz patří stejnému majiteli (Čestmír Zeman) jako Servertip.cz, jenž se může do budoucna stát náhradním místem, kam bude videa ukládána. V takovém případě si už ale majitel koleduje o problémy, neboť se sice chlubí obrovským katalogem filmů a zaručuje se, že jich přinese každý den další desítky, jenže zároveň se alibisticky zříká zodpovědnosti za obsah nahraný uživateli. Přitom by stačilo najít důkazy, že sami autoři něco sami sdílejí jako v případě Megauploadu – a dostanou se do stejných problémů.

Pokud nás v tom nenecháte a opravdu se vybere dostatečný finanční obnos, zaručíme Vám denně desítky nových filmů a seriálů!!! ServerTip.cz neručí za obsah, který na něj nahráli uživatelé. Proto se nemusíte bát, že by měl ServerTip.cz do budoucna díky nám potíže a že by obsah mohl zmizet.

Kinotip.cz – největší český pirátský server s filmy a seriály možná skončí
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 3 hlasů