KitKat je už na pětině aktivních zařízení a je druhým nejrozšířenějším Androidem

0

Poslední verzi Androidu najdeme na každém pátém aktivním zařízení. KitKat oproti předchozímu měsíci povyrostl o tři procentní body a má celkově 20,9% tržní podíl. Rozšířenější je pouze Jelly Bean 4.1 s 26,5% podílem, který ale stále – byť pomalu – klesá. Vyplývá to z aktualizovaných statistik Googlu.

Statistiky Androidu v srpnu 2014
Statistiky Androidu v srpnu 2014

Jediným rostoucím systémem je kromě KitKatu ještě Jelly Bean 4.2, který si polepšil o desetinu bodu na 19,8 %. Všechny ostatní čtyřkové verze oproti červenci oslabily. Ze statistik lze také vyčíst, že se do důchodu zatím nechce Froyu ani Gingebreadu, jejichž podíl se prakticky nezměnil.

Vzhledem k tomu, že Google denně aktivuje asi 1,5 milionu nových Androidů, to znamená, že příliš stará zařízení uživatelé neaktualizují ani nekupují nové. KitKat roste na úkor Androidů 4.x, protože výrobci aktualizují starší přístroje anebo zákazníci nahrazují rok dva staré telefony za novější modely.

 

Z čísel je navíc patrné, že oslabují tablety. Ještě v červenci měla zařízení s displejem a úhlopříčce sedm palců a více 4,6% podíl, v srpnu je to už jen 4,3 %.

Ohodnoťte tento článek!