KitKat prudce roste. Android 4.4 je už na každém čtvrtém aktivním zařízení

0

Google po měsíci znovu aktualizoval statistiky přístupů jednotlivých verzí Androidu k jeho Play Storu. Skokanem je opět KitKat, který vyrostl o 3,6 procentního bodu a s 24,5% podílem je druhou nejrozšířenější verzí. O chlup s 25,1% podílem vede Jelly Bean 4.1, ale ten má sestupnou tendenci, takže za měsíc už bude králem poslední verze Androidu.

Statistiky Androidu v září 2014
Statistiky Androidu v září 2014

Kromě KitKatu trochu povyrostly i dvě předchozí verze. Jelly Bean 4.2 si polepšil o devět desetin bodu na 20,7 % a Jelly Bean 4.3 o desetinku na rovných 8 %. Jelly Bean 4.1 se propadl o 1,4 bodu, Ice Cream Sandwich o jeden bod a Gingerbread, loni ještě top Android, o 2,2 bodu. Jen Froyo stagnuje se 0,7% podílem.

Pozitivní je, že moderní čtyřkový Android je dostupný na přibližně 88 % zařízení. Propad ICS a Gingerbreadu navíc ukazuje, že se již lidé zbavují starších zařízení a že výrobci aktualizují na KitKat. Ale ještě na podzim přijde nový Android L (5.0) a odstartuje další tříštění.

 

Mezi srpnem a zářím mimochodem zvětšily svůj podíly tablety. Zařízení s úhlopříčkou 7 palců a výš už jsou na 4,4 % zařízení, to je o desetinu bodu více než před měsícem.

Ohodnoťte tento článek!