Klaňte se, byla pokořena hranice 9 GHz s procesorem AMD FX-8150!

0

Upozornění!!
Nakonec se ukázalo, že výsledek je pouze chyba (bug) základní desky a uživatel „Ksin“ toho akorát využil. Aktuální rekord tedy zůstává 8,58 GHz a bohužel musím konstatovat, že i takoví lidé se mezi overclockery najdou, kteří využijí chyby a vydávají to za pravý výsledek.

Mysleli jste si, že poslední rekord v maximální frekvenci procesoru, který byl necelých 8,6 GHz, je zároveň konečnou procesorů AMD Bulldozer? No, myslel jsem si to také, ale můžu s radostí oznámit, že tomu tak není. Dnes byl totiž vytvořen nový rekord překonávající dokonce i hranici 9 GHz!


Kliknutím zobrazíte validaci

Že se mají procesory AMD FX pod kapalným dusíkem jako „čuník v žitě“, o tom není nejmenších pochyb. Překonání hranice 9 GHz však čekal málokdo. Bylo nutné vypnout „přebývající“ tři moduly a procesor tedy běžel pouze s jedním, přičemž obě jeho jádra byla aktivní. Napětí 1,896 V je na extrémní přetaktování běžné a často se u FX nastavuje i vyšší. Chladilo se samozřejmě kapalným dusíkem o bodu varu -195,8 °C.

Základ tvořila Asus Crosshair V Formula, na které padl i předchozí rekord. Jak se ale podle následující fotky zdá, ani validace na 9062 MHz není pro tento kousek procesoru konečnou a s trochou snahy půjde validovat i vyšší frekvence.

Nechme se překvapit, jak se bude dále overclockerovi s přezdívkou „Ksin“ dařit a jestli svůj stávající výsledek dále ještě nějak vylepší.

Zdroj: Overclockzone

Ohodnoťte tento článek!