Takhle klávesnice nemá obyčejná tlačítka, ale 81 maličkých e-ink displejů

5
Nemeio Keyboard
Nemeio Keyboard

Představte si, že vaše klávesnice bude vypadat každý den jinak. Co každý den, měnit se může i podle toho, jakou používáte aplikaci. Fyzicky samozřejmě zůstane stejná, měnit se budou pouze popisky. Toho lze docílit tím, že tlačítko nebude tvořit jen kousek plastu, ale displej.

Ruské designové studio Art Lebedev se tomuto témat věnuje již léta a klávesnice s OLED či LCD panely místo tlačítek dávno prodává. Za více než 30 000 Kč. Francouzi chtějí udělat lidovější verzi. Společnost Nemeio představila na CESu stejnojmennou klávesnici s 81 tlačítky, ve kterých se ukrývají nasvícené e-ink displeje známé z čteček e-knih.

Nemeio Keyboard
Nemeio Keyboard

Nemeio Keyboard se k počítači nebo jiným zařízením připojuje pomocí USB, podporuje ale také Bluetooth. V bezdrátovém režimu ji však budete muset každý den dobíjet. V dodávaném programu na počítači půjde tlačítka jednoduše měnit, přidávat vlastní ikonky a popisky, takže z QWERTY uděláte QWERTZ či AZERTY. Nebo rovnou použijete jinou abecedu než latinku. Místo písmen tam mohou být emoji nebo ikonky funkcí z Photoshopu, Wordu apod.

TIP: Revoluční analogová klávesnice pozná sílu stisku

Jednotlivá nastavení se ukládají jako profily, mezi nimiž se přepíná dvěma tlačítky na boku klávesnice. Na boku je také USB-C pro nabíjení, průchozí USB-A pro připojení myši či flashdisku a vypínač.

Redaktoři Engadgetu si Nemeio na CESu vyzkoušeli a mají s ní jeden (zato velký) problém. Moc dobře se na ní nepíše. Klávesy jdou ztuha, na dorazu jsou měkké, chybí jasnější hmatová odezva. Na rychlé datlování prostě není. Francouzi ale do Vegas přivezli jen prototyp, finální verze by mohla design ještě upravit. Cena by se měla pohybovat mezi 300 a 500 dolary.

Takhle klávesnice nemá obyčejná tlačítka, ale 81 maličkých e-ink displejů
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85%) 8 hlasů

5 KOMENTÁŘE