Klávesnice Logitech TK820 se s myší kamarádit nemusí, má vlastní touchpad

0

Společnost Logitech představila svůj nový model „All-in-One“ klávesnice, kterou není potřeba párovat s myší. Záleží ovšem na tom, jestli si z hlediska pohodlí vystačíte s touchpadem.

Klávesnice je cílená především pro uživatele, kteří preferují koncepčně jednoduché a co možná nejmenší vstupní periferie. Klávesový segment je bez numerické části a speciálních kláves. Směrové šipky jsou umístněné rovnou pod shiftem a vzhledem k jejich velikosti a tvaru se zřejmě nepředpokládá jejich příliš časté použití. Klávesy jsou výrazně oddělené a mají nízký zdvih. Při běžném psaní by jejich hlučnost měla být 55 dBA.Touchpad má velikost 106 × 106 mm. Je určený nejenom k obyčejnému posouváni kurzoru, ale i na částečnou emulaci dotykového ovládání. Klávesnice umožňuje použití třinácti dotykových gest Windows 8 včetně klasického zoomu pomocí dvou prstů.

Klávesnice je bezdrátová s dosahem 10 m při přímé viditelnosti. Pro napájení slouží čtyři tužkové baterie. Celkové rozměry klávesnice jsou 409,5 × 145,3 × 21,7 mm. Cena byla stanovena na 99 dolarů, což je při současném kurzu a započtení DPH přibližně 2300 korun. Výrobce poskytuje tříletou záruku.

Krátké video výrobce předvádí jednotlivá doteková gesta

Zdroj: Logitech

Ohodnoťte tento článek!