Kolik mohou vaše děti utratit ve Windows Storu? Novinky v Microsoft Family

0

Microsoft začal e-mailem oznamovat novinky týkající se své služby zaměřené na rodinu. V rámci té mohou rodiče dohlížet na své děti. Microsoft láká na související změny ve Windows 10 v1607, službu nicméně konfigurujete přes webové rozhraní, což se nezměnilo. Co si tak pod tím představit? Minimálně jedna z v těchto dnech odhalených novinek popisu odpovídá.

Pakliže využijete balík funkcí pro rodiče, který se souhrnně nazývá Microsoft Family, děti ve Windows Storu neuvidí aplikace určené pro jedince starší, než jsou ony. Jako rodič tak určujete, co za obsah potomci uvidí, dále spravujete přidané platební karty a především také stanovujete, kolik peněz mohou vaše děti maximálně utratit.

Microsoft Family

Nově služba každý týden shrnuje aktivity dětí, zpráva vám přijde na e‑mail. Co už přes e-mail zasíláním pozvánek řešit nemusíte, je přidání dozorovaného účtu. Nové členy a členky přidáte rovnou na webu account.microsoft.com/family. Na toto místo se ostatně přesunula celé správa rodiny, spadají sem všechna podporovaná zařízení. Kromě počítačů jde o mobily s Windows nebo o konzole Xbox.

Co je dále nového? Můžete nastavovat více limitů pro čas strávený před obrazovkou a časy, kdy potomci mohou trávit čas u počítače, jsou dokonce zobrazeny v kalendáři. Pakliže dítě přidělený čas spotřebuje, prodloužíte ho zadáním svého hesla. To funguje i bez připojení k internetu. Přidáno bylo blokování webových prohlížečů, které nepochází od Microsoftu, filtrování webů Microsoft totiž podporuje jen na domácí půdě. Funkce ovšem není povinná.

Kdybyste chtěli omezovat weby, kam vaše děti mohou zabrousit, můžete využít nový režim, kdy je možné dostat se jen na schválené stránky. Dítě o přístup na neschválený web může požádat, přičemž vy hned uvidíte upozornění a žádost povolíte či zamítnete. Není ale uvedené, jestli je takové chování podporováno pouze ve Windows 10. Tolik k čerstvým novinkám pro rodiny.

Zdroj: Microsoft via Thurrott.com

Kolik mohou vaše děti utratit ve Windows Storu? Novinky v Microsoft Family

Ohodnoťte tento článek!