Komerční banka představila jako první česká banka aplikaci pro Apple Watch

0

Apple Watch se od konce ledna oficiálně prodávají už také u nás. Cena startuje nad desíti tisíci korunami a zatím nevíme, jak se jim na našem trochu specifickém trhu daří. Českých aplikací počítajících s chytrými hodinkami je však zatím pramálo a úspěšně je ignoruje i většina velkých hráčů. Situace teď alespoň částečně vylepšila Komerční banka, která představila nativní aplikaci pro jablečné hodinky.

Aplikace funguje jako doplněk ke klasické mobilní verzi, jež také patří mezi premianty a rozumí si dokonce také s TouchID a novinkou 3D Touch. Když se do aplikace přihlásíte pomocí svého účtu, automaticky se data posunou i do aplikace v hodinkách. V těch můžete mít informace o zůstatku na účtu, tři poslední transakce a také vám aplikace dokáže zobrazit mapu nejbližších bankomatů okolo.

Komerční banka představila jako první česká banka aplikaci pro Apple WatchAplikace Komerční banky pro Apple Watch

Na závěr tiskové zprávy se zástupce výkonného ředitele marketingu a komunikace Martin Prokop pochlubil, že během letošního roku KB plánuje vlastní řešení mobilních plateb. Ty se ale pravděpodobně na Apple Watch nedostanou, protože chytré hodinky od Applu umí zatím pracovat jen s platbami pomocí služby Apple Pay, jež by do Česka musel přinést sám Apple. Podobné plány má už více než rok také Fio banka, své sliby však zatím nenaplnila.

 

Zdroj: TZ KB

Ohodnoťte tento článek!