Vývoj komunikátorů od Googlu vede jeden člověk. Prý má koherentní vizi

Ačkoli vývoj komunikátorů v Googlu vede jeden člověk, neznamená to, že dojde k jejich propojení, o jaké se pokouší Facebook. Více koherence by ale mělo být ku prospěchu věci.

4

Jistě vám neuniklo, že Google má ve svých komunikátorech pořád poměrně velký nepořádek. Portfolio se lehce zpřehlednilo po ukončení vývoje Allo, na druhou stranu teď na běžné uživatele a uživatelky začíná útočit Google Meet, který se ještě nedávno jmenoval Hangouts Meet, přičemž si ho nesmíte splést s původními a stále funkčními Hangouts. (Všimli jste si, že loni zmizel samostatný chat z YouTubu?)

Firma se ale snaží si po letech udělat v komunikátorech určitý řád a pořádek. Detaily přinesl magazín The Verge. Důležitým krokem bylo najmutí Javiera Soltera loni v říjnu. Pro Google pracuje jako viceprezident a hlavní manažer G Suite, kam spadají Google Meet a Chat, nově ale bude mít na starost také Duo, MessagesPhone.

Podle Soltera nemáme očekávat propojení komunikátorů, aspoň ne v dohledné době. Věří, že lidé najdou produkt vyhovující jejich potřebám. Protože ale komunikátory budou pod dohledem jednoho člověka, mohlo by k určité synergii nebo koherenci dojít. Nový vedoucí už stihl přejmenovat Hangouts Meet a Chat, jak bylo uvedeno výše, a Meet navíc přinesl na spotřebitelský trh ve značném předstihu, uvádí The Verge.

Na spotřebitelské straně je v plánu modernizace Hangouts, takže produkt bude ideově směřovat k Meetu a Chatu. Nezdá se ale, že by měl Google zájem o propojení, na němž u svých komunikátorů pracuje Facebook. Má prý ale koherentní vizi.

Zdroj: The Verge

Vývoj komunikátorů od Googlu vede jeden člověk. Prý má koherentní vizi
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 6 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Vzhledem k tomu, ze je google v tomhle podvraťák, tak se mu horko dezko budou masove vracet uživatelé. Ja uz mu nevěřím, ze potom co na komunikator prevedu vsechny lidi z rodiny nas google nezařízne.