Koncept Ultrabooků dostává trhliny

0

Přitažlivý koncept Ultrabooků od Intelu začíná dostávat trhliny – již úvodní ohlášené modely totiž neudrží základní cenovou ideu, tedy vejít se do 1000 USD.

Podle článku na serveru Digitimes plánuje mnoho světových výrobců uvolnit Ultrabooky před koncem tohoto roku – například společnosti HP, Acer, Asus, Dell a Lenovo. Firmy Acer a Asus uvedení prvních Ultrabooků oznámily již dříve, zatímco výrobci HP a Dell teprve naskočili do rozjetého vlaku.

Háček je však v tom, že ani jeden z ohlášených notebooků od Aceru a Asusu se nevejde do ceny 1000 USD. Tato částka je přitom jednou z  kategorií, která Ultrabooky vymezuje. U Asusu je na vině mimo jiné volba dalších komponent (Core i5, i7, SSD), která může cenu posunout až k 2 000 USD. Podle zdroje v Asusu je možné se pod původně očekávanou cenu dostat jen s použitím levnějších CPU, jako je Core i3.

Ultrabook

Intel oficiálně poprvé použil pojem „Ultrabook“ na veletrhu Computex 2011. Tato kategorie je definovaná jako notebook s tloušťkou pod 0,8 palce, s cenou pod 1 000 USD, který je vybaven procesorem od Intelu. Výrobce čipů by také poskytl finanční pobídky výrobcům, kteří se rozhodnou Ultrabooky dodávat.

Zdroj: notebookcheck.net

Ohodnoťte tento článek!