Konec problémům s vedením hadic u vodních chladičů. EK WB zavádí otočné koncovky

2
EK-FC Rotary Terminal od firmy EK Water Blocks

Jestli jste někdy používali vodní chlazení, tak asi víte, že vést hadice ve skříni není jen tak, proti kabelům ventilátorů potřebují mnohem víc místa a nelze je ohýbat a zatáčet úplně podle libosti. U vodních bloků, zejména na grafických kartách, tak docela dost záleží na tom, kam směřují jejich vývody pro připojení hadic a pokud se vám orientace nehodí, máte smůlu. Nicméně pokud jste s hadicemi válčili, přichází na trh jeden zlepšovák přesně pro vás.

Firmě EK Water Blocks, která vyrábí – jak název značí – vodní bloky uzpůsobené pro nejrůznější procesory a grafické karty, se totiž povedlo navrhnout a do použitelné podoby dotáhnout terminál k upevnění hadic, jehož koncovky jsou pohyblivé. Při jeho osazení na vodní blok lze tedy měnit směr, kterým koncovka se závitem z bloku vychází. A tím také směr, kterým vede hadice. To je výhodné třeba proto, že nebude nutné ji tolik ohýbat, nebo tehdy, kdy se při osazení více grafických karet v SLI/CrossFire vedle sebe hadice bijí a je problém jich z téměř stejného místa vyvést vícero.

Volnost pro hadice všech vodníků

Produkt nese označení EK-FC Rotary Terminal a podle EK WB je možné jej našroubovat na všechny „full-cover“ bloky pro grafické karty, které tato firma vyrábí. Slouží tedy jako náhrada pro standardně dodávané vývody. Koncovky z mosazi s černou teflonovou úpravou mají tvar kolene o průměru G1/4″, které se v základně může volně otáčet v rozsahu 360°. Hadici lze tedy vést do všech směrů v rovině, která je kolmá k ose vyústění kolena do samotného bloku. U vodou chlazených grafik by tak měla být značná volnost ve vedení hadic, umožňující mít GPU prakticky ve všech volných slotech desky.

ek-wb-ekfc-rotary-terminalEK WB tuto komponentu do vodních okruhů prodává ve svém vlastním internetovém obchodě za cenu 25 eur. U nás by to vycházelo na 675 Kč, nicméně je třeba připočítat poštovné. Ovšem Rotary Terminal mají prodávat i další distributoři firmy EK WB, takže by se snad časem mohl objevit i v českých internetových obchodech.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE