Konec stereotypů. Google podpořil genderovou rovnoprávnost novými emoji

0

Emoji hýbou světem, hitem posledních měsíců jsou také krátké klipy ve formě animovaných obrázků ve formátu GIF. Microsoft se chce na vlně popularity také svést, takže do Skypu přidal klipy z několika děl dodnes slavné komediantské skupiny Monty Python. Svým přátelům a přítelkyním můžete posílat výjevy ze Života Briana, Svatého grálu a Létajícího cirkusu. Není to poprvé, co Redmondští rozšířili repertoár Skypu.

Občas dodají emoji, jindy novou dávku GIFů. Před pár měsíci tak Skype obohatil o ženské hrdinky. Něco podobného udělal včera Google, jenž oznámil novou sadu emoji, skrze kterou podpořil genderovou rovnost. Důležitou roli v těchto emoji hrají ženy, tentokrát jsou totiž zobrazeny v povoláních, která jim ve stereotypním vidění světa nepřísluší. Internetový gigant nezapomněl ani na rasovou vyváženost.

Nová povolání, kde již mohou být vyobrazeny ženyFoto: Google

Google v květnu podal návrh komisi, která je v Unicode Consortium zodpovědná za přijímání nových standardů. Bylo to právě včera, kdy komise návrh přijala, takže emoji byly oficiálně obohaceny o jedenáct nových povolání. Ty jsou dostupné jak v mužských, tak v ženských verzích, přičemž nebyly opomenu ani rozdílné barvy pleti. Palec nahoru.

Přidány byly také mužské verze emoji, které byly donedávna dostupné pouze v ženských verzích, případně obráceně. Už to tedy není tak, že by existovala např. pouze žena stříhající si vlasy a muž-policista. Tyto emoji bychom měli najít mj. v budoucím Androidu.

Zdroj: Skype Blogs | Official Google Blog

Konec stereotypů. Google podpořil genderovou rovnoprávnost novými emoji

Ohodnoťte tento článek!