Konec užitečného Smart FUPu. Vodafone očeše tarify Připojení bez kabelu(+)

1
Neomezený internet
Ilustrační foto (autor: IO-Images / Pixabay)

Vodafone na konci srpna zařízne možnost surfovat zpomalenou rychlostí po vyčerpání základního objemu dat, protože zkrátka chce, aby uživatelé měli vždy k dispozici plnohodnotnou síť. To však není jediná změna.

Je to měsíc, co jsme psali, že operátor zruší svůj nejzajímavější datový tarif Připojení bez kabelu+ a nahradí jej méně výhodným Připojení bez kabelu Naplno. V nabídce ale ponechá pomalejší Připojení bez kabelu (bez plus), který za 399 Kč měsíčně s dvouletým úvazkem nabídne LTE internet do domácnosti o rychlosti 4/2 Mb/s s 30GB Smart FUPem.

Ten funguje tak, že při surfování na webu, chatování, volání nebo u e-mailu nebylo nastaveno žádné datové omezení a rychlost byla pořád maximální. U P2P služeb, herních sítí, video serverů a od loňska bohužel i HTTPS byl nastaven datový limit 30 GB, po jehož vyčerpání klesla rychlost (jen u tohoto provozu) na stále použitelných 256/256 kb/s.

Jenže nakonec i u Připojení bez kabelu musí Smart FUP k 27. srpnu skončit. Vodafone se odvolává na eurounijní směrnici o síťové neutralitě, která zakazuje poskytovatelům připojení filtrovat provoz a zvýhodňovat některé služby. Podle operátora toto Smart FUP porušuje, a proto funkci zruší. Stejně jako virtuál Kaktus zrušil Facebook zdarma.

Od 28. srpna 2017 se tak bude veškerý provoz započítávat do 30GB limitu, po jehož vyčerpání rychlost klesne na 256/256 kb/s. Totéž se týká i tarifů Připojení bez kabelu+ (ten však v září skončí) a Mobilní připojení Turbo (u něj je limit 20 GB, pak rychlost klesne na 64/64 kb/s).

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář