Konec Windows 10 na nepodporovaných mobilech skrze program Windows Insider

0

Microsoft původně chtěl dostat Desítky na všechny stávající Lumie, ale nakonec se rozhodl, že se nový systém se svými zvýšenými nároky už na některé starší telefony nehodí. K tomuto tématu jsem v březnu napsal komentář, proto to teď už nebudu dál rozvádět. Takže k věci.

I starší a oficiálně nepodporovaná zařízení ještě mohla přijímat nová sestavení Windows 10 Mobile, pokud byla z dřívějška zapojená do programu Windows Insider. Po oficiálním uvedení mobilních Desítek a rozdělení dlaždicových smartphonů do dvou skupin Microsoft odstřihl nepodporovaná zařízení od Fast ringu a Slow ringu. Bylo ale možné nadále přijímat servisní vydání Windows 10 v1511 skrze kanál Release Preview.

Nokia Lumia 820
Nepodporovaná zařízení již nelze povýšit na Desítky ani přes kanál Release Preview
(Ilustrační fofo)

Podle reakcí komunity se ale zdá, že Microsoft odstřihl také tuto možnost. Dává to smysl. Sám se vývojem pro nepodporované mobily nezabývá, takže nebude riskovat, že by nějaké novější sestavení starší zařízení poškodilo. I když se každý do programu Windows Insider přihlašuje na vlastní zodpovědnost, případné problémy by se velmi pravděpodobně obrátily proti Microsoftu.

Nechal tudíž ještě zainteresované jedince přijímat opravy pro Windows 10 v1511 po dobu životnosti této verze. Jakmile však vjíždí na jinou kolej, tak s tímto přístupem končí. Kanál Release Preview není pro nepodporovaná zařízení nadále dostupný. Nepodporovaná zařízení zapojená do kanálu kanál Release Preview logicky už vůbec nedostanou ani Windows 10 v1607, jenž byl nedávno dokončen – aspoň na počítačích.

Kdo má tedy na nepodporovaném zařízení díky programu Windows Insider nainstalovaný Windows 10 v1511, s tím také zůstane. Případně se můžete vrátit k Windows Phone 8.1, ale pamatujte, že se vám již na Desítky přejít nepodaří.

Zdroj: Reddit via MSPoweruser

Konec Windows 10 na nepodporovaných mobilech skrze program Windows Insider

Ohodnoťte tento článek!