Konec Windows XP SP2 už dnes

0

Systém Windows XP byl uveden v roce 2001 a i přes jeho částečnou technologickou zastaralost se stále jedná o nejpoužívanější desktopový operační systém na světě. A to i přesto, že se popularita Windows 7 zvyšuje nevídaným tempem.

Protože se jedná o poměrně starý systém, pomalu, ale jistě odumírá jeho podpora ze strany Microsoftu. 13. července 2010, přesně dva roky po představení třetího a posledního servisního balíčku pro Windows XP, bude ukončena podpora instalací se Service Packem 2. Systém tak přejde z tzv. Extended Support Phase (fáze rozšířené podpory) do Self-Help Online Support („pomož si sám“ online podpory, která spočívá v tom, že v případě jakéhokoliv problému si uživatel musí informaci o jeho řešení sám vyhledat v internetových znalostních bázích, které budou ještě minimálně rok přístupné).

Dojde tak k zastavení vydávání aktualizací a záplat, čímž systém zůstane otevřen napospas různé softwarové havěti a útokům, možnost získat jakoukoli pomoc při problémech bude velmi limitovaná. Uživatelé, kteří stále Windows XP SP2 používají, mohou nainstalovat třetí servisní balíček, jehož podpora končí až v roce 2014, popřípadě upgradovat na novější verzi systému Windows.

Zdroj: MSDN

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. No, Skype 🙁 .
  Proč nepodporují žádné zařízení s Windows Mobile??? Načisto to stáhli ze stránek! Proč? Asi proto, že nebyli schopni dotáhnout ani to, aby zvuk šel při hovoru alespoň do sluchátka telefonu a ne jako hlasitý hovor, aby to slyšeli všichni kolemjdoucí. A jak jsem vyčetl, tento problém měli i uživatelé jiných platforem. Na mé HTC HD2 jsem Skype nedokázal ani spustit, natož s ním komunikovat.
  Zajívé ale je, že Fring jsem nainstaloval a spustil v pohodě, a dokonce jsem si přímo při hovoru mohl přepínat, jestli to chci jen do sluchátka, nebo hlasitě!!!
  Řekl bych, že vývojáři ze Skype na nás uživatele docela prdí. A když to dotáhne někdo jiný – „najednou se bojí konkurence“.
  FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUJJJJJJJJJJ !!!

 2. Update:
  Od července 2010 Fring už Skype nepodporuje. Více info pro4 se tak stalo: http://blogs.skype.com/en/2010/07/fring.html a http://www.fring.com/newsroom/skypeblocksfring.asp

  Je ale možné stáhnout nový Skype 2.0.1 for iPhone http://blogs.skype.com/garage/2010/07/skype_201_for_iphone_multitask.html
  s možností běhu Skype v pozadí (iPhone 4G, iPhone 3GS s iOS 4.0) a iPod Touch třetí generace. Tenhle Skype by měl jet i na iPadu.

  A taky verzi pro Android:
  http://www.skype.com/intl/en-us/get-skype/on-your-mobile/skype-mobile/android/

  Skype má oficiální klienty pro iPhone, Symbian / Nokie, Android, BlackBerry, a některé modely Sony Ericsson.
  http://www.skype.com/intl/en/get-skype/on-your-mobile/download/
  Oficiálně skončila podpora pro Windows Mobile 6.x, prý bude až na nové Windows Phone (7). Skype klient pro WM6.x jde sehnat např. na http://www.ce4you.cz/news/detail.asp?n=810