Konečně! Google Translate umí rozpoznat mluvený text

0

Představte si, že nebudete muset text zadávat ručně, ale stačí jej namluvit do mikrofonu. Hlasové příkazy jsou fajn, ale až rozpoznávání mluveného textu je opravdu bomba. No mobilu už taková služba funguje, v případě překladače Googlu na Androidu a iOS.

Nedávno jsme na ExtraWindows hledali podobné možnosti na desktopu. A opět jsme skončili u Googlu. Betaverze Chrome 11 a vývojové Chrome 12 totiž podporují speech input, neboli hlasové vkládání. V doplňcích pro prohlížeč se objevilo několik mini widgetů, díky kterým můžete na stránkách vyhledávat.

Netrvalo dlouho a Google funkci pomalu zavádí do Translatoru. Jedná se o aplikaci, kde (společně s textovým editorem Docs) to využijete nejvíce. Stačí namluvit větu, chvíli počkat, než překladač váš děsný akcent zpracuje a na světě je věta v druhém jazyce.

Google Translate speech input Google Translate speech input

V tuto chvíli je funkce dostupná pouze, pokud jako vstupní jazyk nastavíte angličtinu. V pravém spodním rohu se objeví ikonka mikrofonu, po klepnutí už můžete mluvit. Ale potřebujete nejnovější Chrome/Chromium.

Jestliže máte ty správné ingredience, zkuste so pohrát na translate.google.com. Jen pamatujte, že musíte vyslovovat opravdu bezchybně. Pokud totiž nebudete suterén, hrozí rizoto, že vám to ty termity nezatracuje.

Zdroj: GoogleOperatingSystem

Konečně! Google Translate umí rozpoznat mluvený text
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas