Konečně: HAL3000 vybavil všechny počítače oddílem Recovery

0

Počítačové sestavy světových výrobců mají proti těm českým jednu výhodu: obnovovací oddíl. Jinak jsou většinou méně kvalitní a s horším poměrem cena/výkon. Díky českému výrobci HAL3000 tato poslední výhoda padá.

Znáte to, občas se ve Windows něco pokazí, případně je efektivnější a kratší celý systém přeinstalovat, než složitě opravovat. Z DVD je to otravné, proč by to nemohlo jít jako u notebooků? Mohlo, ale nikdo to dodnes nedělal. Vždy po nějakém testu poskytujeme výrobcům zpětnou vazbu, protože nám kvalita počítačů není lhostejná. Chceme SSD i u levných sestav či operační systém na flešce. Recovery oddíl jsme chtěli také.

ilustrační obrázek

Největší zdokonalování vidíme právě u značky HAL3000, která přesně před rokem začala alespoň k jednomu počítači dodávat místo DVD operační systém na Flashdisku. K většímu rozšíření bohužel zatím nedošlo, zato dnes u všech PC sestav najdete oddíl Recovery. Poprvé se objevil ve vánočním testu, nyní HAL3000 oznámil, že půjde o standard.

Oddíl Recovery umožňuje opravit poškozený operační systém a zcela jej vrátit do původní podoby při koupi počítače, tzv. továrního nastavení. Vůbec k tomu nepotřebujete DVD (ani flashdisk) s Windows. To je možná také důvod, proč se flashdisk s Windows neobjevil u více nových sestav.

TipJak obnovit telefon do továrního nastavení

U světových výrobců obnova do továrního nastavení znamenala také návrat bloatware a jiného balastu, což u HAL3000 (a většinou obecně českých výrobců) nehrozí. Po přeinstalaci máte opět krásně čistá Windows a tříletou záruku.

Ukrajuje místo na SSD, jinak samé výhody

Nutnosti znovu nechat proběhnout Windows Update a nainstalovat vlastní aplikace, se z principu nelze vyhnout, ale vaše data na druhém datovém disku zůstanou nedotčena. Tím se dostáváme k menšímu omezení: HAL3000 kvůli zjednodušení umisťuje oddíl Recovery na disk SSD, kde zbytečně ukrajuje místo, proto jej nenajdete na sestavách s SSD menším, než 120 GB (takových ale moc nebývá). U sestav bez SSD bude samozřejmě také na plotnovém disku.

Je to jediná vada na kráse, snad se v budoucnu dočkáme toho, že bude Recovery na plotnovém disku. Nebo už budou SSD mít tak velké kapacity, že to nebude vadit. A snad se přidají také ostatní čeští výrobci.

zdroj: HAL3000

Ohodnoťte tento článek!