Konečně levný Thunderbolt: MSI představila základní desku Z77A-G45 Thunderbolt

0

Firma MSI se snaží rozšířit nové rozhraní Thunderbolt, a proto vydala novinku s označením Z77A-G45 Thunderbolt. Pokud nepotřebujete extrémní highend a hledáte základní desku s paticí LGA 1155 a zároveň chcete i nový modrý konektor, je tato základní deska ta správná volba.

 

Jak už je u MSI zvykem, nesmí chybět součástky s označením Military Class III. O napájení procesoru se postará šestifázová napájecí kaskáda, chlazená dvěma pasivy. Pro operační paměť jsou standardně připraveny čtyři sloty DDR3, které můžete osadit moduly s celkovou maximální kapacitou 32 GB. V dolní polovině naleznete tři sloty PCI-Express 3.0 ×16, které umožňují chod v následujících režimech: ×16/nic/nic; ×8/×8/nic; ×8/×4/×4. K připojení dalších zařízení výrobce připravil ještě čtyři sloty PCI-Express ×1. Nechybí podpora SLI, CrossFireX a Lucid VirtuMVP.

Pro připojení optických mechanik a disků jsou k dispozici čtyři porty SATA 3 Gb/s a dva SATA 6 Gb/s. Výbava zadního I/O panelu je poměrně bohatá. Najdete zde kombinovaný konektor PS/2, optický a koaxiální S/PDIF, čtveřici portů USB 2.0 a dva USB 3.0. Nechybí ani gigabitový Ethernet a výstupy osmikanálového zvukového čipu. Pokud chcete využít grafické jádro v procesoru, poslouží vám porty HDMI, VGA a nebo již několikrát zmiňovaný Thunderbolt.

MSI Z77A-G45 Thunderbolt MSI Z77A-G45 Thunderbolt MSI Z77A-G45 Thunderbolt

Na facebookové stránce českého zastoupení MSI se objevily údajné výsledky propustnosti nového rozhraní ve srovnání s výrazně dražším konkurenčním modelem Asus P8Z77-V Premium. Testovací sestava byla tvořena procesorem Intel Core i7-3770 K, již zmiňovanými deskami a dokovací stanicí Promise R6 s Thunderboltem. V té byly osazeny čtyři SSD OCZ Vertex 4. Operačním systémem byly Windows 7 64-bit Ultimate a následující obrázek ukazuje výsledek v ATTO Benchmark.

MSI Z77A-G45 Thunderbolt

Novinka MSI Z77A-G45 se již objevuje v českých eshopech s cenami od 3500 Kč včetně DPH. 

Zdroj: VR-Zone

Ohodnoťte tento článek!