Konečně řešení pro hráče ve 4K s rozpočtem přes 100 000 Kč (spoiler: Titan Z)

0

Digital Storm Bolt II Titan Z special edition je sestava, která svým výkonem vytře zrak i těm nejzelenějším fanouškům. Samotná Nvidia této sestavě udělila nálepkou „Battlebox“, která ji předurčuje ke zdolání jakýchkoli překážek, jež se jí při hraní ve 4K dostanou do cesty. Členové ostatních táborů a ti umírněnější zelení nechť si alespoň povzdychnou nad cenou v diskuzi níže.


Pokusit se objektivně zhodnotit design takto dekadentní sestavy je úkol nesnadný. Do převážně černé skříně zasazené svítivě žluté vodní chlazení v kombinaci s modrými ledkami působí minimálně impozantně. Stejně tak vyhlíží i hlavní postava této sestavy – modře podsvícený Titan Z zasazený do boku horní části skříně, odkud má opravdu záviděníhodný výhled. Nic z toho ale nevysvětluje, proč se autor tohoto designu rozhodl nechat na černých krytkách chladičů a zdroje bílé nápisy, které naznačují, že se tyto komponenty dají odebrat.

Samotný 12GB Titan Z na cenu sestavy, která činí 5000 USD, pochopitelně sám nestačí. Kromě úzké elegantní skříně a kompletního na míru šitého vodního chlazení je sestava dodávána ještě s několika maličkostmi, jako je například automaticky přetaktovaný procesor Intel Core i7-4790K, nějakých 16 GB DDR3 RAM nebo 700W zdroj. Jen škoda, že se výrobce nerozhodl počkat na příchod DDR4. Poměr cena/výkon by tak dosáhl rekordních hodnot.

 

Zdroj: TechPowerUp, Nvidia

Ohodnoťte tento článek!