Konečně studená GeForce GTX 470

0

Ani GeForce GTX 470 nemá zrovna nízkou spotřebu a teploty GPU v zátěži s referenčním chladičem nezřídka překračují 90 stupňů Celsia. Inno3D, tradiční výrobce GeForce, který se v poslední době opět vrátil i do některých českých obchodů, se tomuto stavu však rozhodl učinit přítrž. Tedy alespoň u jednoho speciálního modelu.

Jak z CeBITu 2010 dobře víme, Inno3D se čím dál více pouští i do vlastní výroby chladičů. Série iChill čítá dokonce už i věžové chladiče procesorů, tentokrát však stačil chladič ve stylu Accelera Xtreme od Arctic Coolingu. Dva 8cm a jeden 9cm ventilátor se umí točit v rozsahu 900 až 2000 rpm a tři 2000otáčkové větráky ve spojení s mohutným pasivem už chladicí výkon prostě mít musí. Hlučnost se má pohybovat od 18 do 29 dBA, přičemž jsem ochoten věřit, že do 1300 rpm půjde ještě o tiché řešení.

Cenový příplatek za vylepšenou edici GeForce GTX 470 není znám, důležitější však bude, jestli a kdy se začne karta prodávat i u nás. Bez zajímavosti není také stejný přízvisko, jaké už použila firma MSI třeba pro svůj tichý Radeon HD 5770 s chladičem Twin Frozr II.

Ohodnoťte tento článek!