Konečně změna. Goodreads je responzivní, jde ale o velmi mírnou evoluci

0
Goodreads funguje od roku 2007. Je to online sociální síť pro ty, kdo rádi čtou. I kdybyste nehledali sociální kontakt, pro budování osobní knihovny, kde si knihy uspořádáváte do kolekcí a hodnotíte je, případně si sestavujete seznamy pro budoucí čtení, funguje Goodreads rovněž dobře. Službu v roce 2013 spolkl Amazon. Je teď integrovaná přímo do e-čteček Kindle, integrace je nicméně na nízké úrovni.

Kdo není knihomol či knihomolka, nechť tuto novinku rovnou přeskočí. Služba Goodreads prošla po letech výraznější proměnou. Někteří jste si jí už mohli všimnout. Pokud vás ještě nová stránka neuvítala, počkejte, protože jako obvykle je aktivována postupně. Člověk má změnu rád, i proto je facelift příjemný. Osobně se mi ale stránka zalíbila nejen z toho důvodu.

Postranní panel s aktuálně rozečtenými knihami a dalšími věcmi se přesunul doleva. Pro novou podobu domovské stránky je příznačné, že všechny prvky nafoukla. Což v dnešní době rozhodně není mimo, spíše mám pocit, že konečně opustila doby na internetu dávno minulé. Maryana Pinchuk z Goodreads stránku popisuje jako responzivní, ale na rovinu – viděl jsem weby, které této definici odpovídají lépe.

Goodreads změnu potřebovalo a tohle je dobrý základ
Goodreads změnu potřeboval a tohle je dobrý základ

Když zmenšíte velikost okna prohlížeče na šířku, Goodreads schová pravý postranní panel, ale dál už neví, jak obsah v menším okně poskládat. Výsledný dojem je nicméně dobrý a stránka mi teď připadá přehlednější. Rozhodně jde to krok dopředu. Pinchuk se navíc dušuje, že se stránka načítá mnohem rychleji než stará verze. Jak se vám nový Goodreads líbí?

Zdroj: Goodreads Blog

Konečně změna. Goodreads je responzivní, jde ale o velmi mírnou evoluci

Ohodnoťte tento článek!