O víkendu v online podobě proběhne konference OpenAlt 2020

0
Konference OpenAlt
Konference OpenAlt
-
Zdroj: logo: OpenAlt | koláž: Petr Urban / Cnews

Pakliže na víkend ještě nemáte plán, můžete se z pohodlí svého domova zúčastnit konference OpenAlt 2020. Kvůli pandemické situaci se totiž odehraje online. Opět se bude přednášet v několika místnostech souběžně, byť tentokrát ve virtuálních. Připojíte se do nich z programu. Přednášky můžete sledovat také na YouTubu.

Během soboty a neděle vás na OpenAltu čeká mnoho přednášek, byť jich kvůli komplikacím neproběhne tolik jako např. loni. Bude se mluvit o rovném přístupu ke vzdělávání a o strategii Česka v tomto odvětví. Opět zazní pár slov o otevřených systémech pro mobily, dozvíte se o otevřené vědě nebo o platformě, jež představuje decentralizovanou alternativu k YouTubu.

Organizační tým se snaží nahradit stánky, jež část prostoru tradičně vyplňují. K dispozici budou během večera tři příležitosti, kdy klasické přednášky vyměnit za jiný typ obsahu. Budete se moct nechat najmout Red Hatem, pokládat dotazy v panelu na právní aspekty informačních technologií nebo oslavíte vydání Fedory 33. V sobotu se dále odehraje OpenAIRE Národní workshop a v neděli hra Capture The Flag.

Jestliže se budete chtít během konference socializovat, což je typicky signifikantní důvod, proč se konferencí účastnit, budete tentokrát muset zamířit do chatu buď na Telegramu, nebo v Matrixu. Více informací případně hledejte na oficiálním webu www.openalt.cz.

Zdroje: tisková zpráva | web OpenAltu

O víkendu v online podobě proběhne konference OpenAlt 2020
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů