Konkurence YouTube, videoportál Vimeo, začne prodávat celovečerní filmy

0

Vimeo (vimeo.com) je asi nejzajímavější alternativou YouTube. Pro tvůrce má lepší podmínky, vyšší obrazovou kvalitu a před nedávnem přibyla také možnost na vlastních videích vydělávat. To už bylo kousek od plnohodnotné půjčovny filmů. Zástupci Vimea tuto službu představili včera.

Vimeo

Samotná půjčovna odstartuje až z kraje příštího roku, zatím můžete na vimeo.com/movies vyzkoušet prvních šest snímků. Vlastně jen tři. I na Vimeu se drží regionálních členění, takže některé filmy jsou globálně dostupné, zatímco jiné si přehrají jen v USA nebo Británii.

Ceny prozatím začínají na pěti a končí na devíti amerických dolarech. Za to si můžete snímky spustit po dobu 7–60 dní (každý film to má jinak). Nakupuje se na PC, ale sledovat je můžete na každém jiném zařízení, kde se můžete přihlásit ke svému účtu.

 

Videopůjčovna od Vimea ale pravděpodobně nepřinese mainstreamové filmy. Vzhledem k tomu, jak provozovatelé lákají hudebníky, nezávislé tvůrce nebo animátory, podle toho se bude odvíjet i dostupný obsah. V zemi neomezených možností (USA) to uživatele trápit nemusí, ale my v Česku jsme rádi za každý jednotlivý film, který můžeme vidět online.

Zdroj: Vimeo

Ohodnoťte tento článek!